Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit is tanuljak? Kiadványszerk...

Mit is tanuljak? Kiadványszerkesztő, grafikus egyebek. Hogyan, megéri-e?

Figyelt kérdés

Történelem BA-t végzek idén nyáron. Mesterre nem tudok tovább menni (még nincs nyelvvizsga) és a tanárképzésben visszajött az osztatlan, így mester nem fog indulni többé. Szóval szakma után kell néznem. No az a nagy helyzet, hogy kiemelkedő tehetségem nincs semmiben, így fogalmam sincs, hogy mit kezdjek az életemmel. Emiatt a kilátástalanság miatt eléggé szomorú is vagyok és sokszor tényleg nem tudom, mit kezdjek magammal. Nagyon rossz így elaludni, és sajnos már annyira beleivódott ez a stresszes izé a mindennapjaimba, hogy ha találok egy szakmát, ami érdekel, de csupa csupa rosszat olvasok róla, akkor kétségbe esek megint.


Kiadványszerkesztő - Ez érdekel, tetszik, hogy kreatív munka és szívesen csinálnám, de itt is annyira lehúzzák, meg elvileg telített, nem lehet vele melót találni és ha lehetne is, kevés a bér.


Grafikus- Hasonló a fentihez, viszont foglalkoztat a nagy kérdés: kell rajztudás? Nekem a rajztudásom a pálcikaember megalkotásáig terjed ezrét félek ebbe belekezdeni, pedig azt mondják, hogy a grafikus pl. pályázhat kiadványszerkesztői helyekre, de a kiadványszerkesztő már nem grafikusira.


Designer - Ebben is a kreativitás tetszik, illetve ha jól tudom, akkor ez a webes témákra is kiterjed, viszont erre is azt mondják, hogy éhenhalós szakma.


Irodai aszisztens - Talán ezzel lehetne a legtöbb helyre pályázni, a LIA iskola honlapján olvastam, hogy hova jó ez a szakma, viszont hiányolom belőle a kreativitást és félek, hogy megutálnám az egészet. A középsulit pont közgazdasági szakközépiskolában végeztem, ahol voltak ügyvitelis órák. Kicsit antiszoc vagyok, és nem tudom mennyire bírnám elviselni, ha rám terhelődnének ilyen szervezős, kapcsolattartós dolgok.


Informatikai rendszergazda/Webmester stb... - Na ettől meg a matek miatt félek. Dyscalculiám van + nagyon rossz emlékeim vannak a középiskolás matektanárom miatt (mikor a táblához hívott ki aztán üvöltözött, meg lehülyézett) szóval van egy fóbiám, hogy ha matek van, akkor ott nekem végem.


Szóval ezek lennének az alternatíváim. 24 éves leszek, lány vagyok, szóval kicsit hátrányban is érzem magam ez miatt (számítógépes szakmák esetében) még pont van időm becsatlakozni egy nappali képzésbe (új törvények szerint 25 éves korig lehet nappalis okj-t csinálni). A fenti felvázolt dolgok alapján szeretnék észrevételeket, tanácsot kérni hozzáértőktől, vagy akik csinálták egyik/másik szakmát, képzést.


Nyelvtudás: Angol törve megy, el tudok beszélgetni szavakkal, sajnos nem folyékony, de nyáron képezni akarom magam autodidakta módon.


Előre is köszi a válaszokat és kérlek ne trollkodjatok, mert nagyon nagy idegesség forrása most nekem ez, egyik szülőm meghalt, a családom se túl népes már, és kezdem magam egyre jobban elveszettnek érezni, mert valami értelmes jövőt szeretnék, de most mindent sötétnek látok és nem tudok a szakmák között sem dönteni, mert félek attól, hogy ugyan úgy elb*szom a választást mint anno a törivel, aztán cseszhetem.



2016. febr. 10. 18:06
 1/1 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy régi a kérdés, de érdekelne, Kérdező, hogy elvégezted valamelyik okj-t?
2019. nov. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!