Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mit lenne érdemes...

Szerintetek mit lenne érdemes a BME gépészmérnök után raknom a felvételi rangsorba? (2. és 3. is ingyenes) Ezek között gondolkozok: közlekedésmérnök (BME), logisztikai mérnök (BME), műszaki menedzser (BME), vagy gépészmérnök (OE).

Figyelt kérdés
Örülnék ha válaszaitokat meg is indokolnátok :)

2016. febr. 12. 18:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi pontod lesz, meg nálad mik a prioritások, de amikor én pár éve egyetemre mentem, nálam elsődleges volt, hogy tegyek bele egy olyan szakot, ahová akkor is felvesznek, ha nagyon elszúrom magamhoz képest az érettségiket. Inkább tanultam volna 1 évet aztán kiiratkoztam volna, minthogy lábat lógassak a következő felvételi időszakig, ha elbaltázom. Tehát szerintem (ha csak hármat akarsz jelölni), harmadiknak mindenképp tegyél be egy olyat, aminek várhatóan alacsony lesz a pontszáma.


Aztán még azt kéne magadban eldöntened, hogy te inkább gépészmérnök lennél vagy BME-re akarnál járni. Ha gépész akarsz lenni, akkor az OE-gépészt raknám másodiknak, ha inkább BME-s akarsz lenni, akkor meg a közlekedésmérnökit, talán még ez van a legközelebb a gépészethez.

2016. febr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
370-385 körül lesz a pontom, és igazából az a lényeg h olyan szakra menjek, amivel el tudok helyezkedni, és viszonylag jól fizet
2016. febr. 13. 16:47
 3/19 anonim ***** válasza:
Hát ha csak ez érdekel, akkor jelölgesd végig a mérnökinfó meg programtervező infó szakokat, jelenleg az IT fizet a legjobban és itt a legnagyobb a munkaerőhiány.
2016. febr. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Na igen, de azaz egy kritériumom van, hogy ne informatikai szakirány legyen, mert a szemem nem bírja, ha másfél óráig kell a monitort néznem.
2016. febr. 13. 19:22
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de a szellemi munkát végzők 99%-a monitort fog bámulni a nap nagy részében. A mérnökök is.
2016. febr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Hát ez nem túl jó hír, de talán a mérnöknek azért mégsem ugyanannyit kell ott ülnie, mint egy IT-snek, vagy igen? Mert akkor én sokszor fogok kimenni a mosdóba
2016. febr. 13. 21:25
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
De, konkrétan kb egész nap. Mégis mit gondoltál, papíron tervezel vagy rajzolsz?
2016. febr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hát így konkrétan sosem gondoltam bele, mert túl sok más választásom úgy sincs. Na, de visszatérve az eredeti kérdéshez, az említettek közül melyiket ajánlod a leginkább?
2016. febr. 14. 08:59
 9/19 anonim ***** válasza:
Ezek közül egyértelműen gépészre van a legnagyobb kereslet. Amúgy fogalmam sincs hogy milyenek, egyiket se tanulom, de szerintem azért azt is számításba kéne venned, hogy melyiket mennyire élveznéd. Nézz utána a tantervüknek.
2016. febr. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Már megtettem, igazából egyiket se fogom élvezni, szóval ebből a szempontból is egy szinten vannak.
2016. febr. 14. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!