Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OE-NIK vagy PPKE-ITK Mérnökinf...

OE-NIK vagy PPKE-ITK Mérnökinformatikus képzés a jobb?

Figyelt kérdés

2016. febr. 13. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az OE egy kicsit gyakorlatiasabb, de mindkettő jó :)
2016. febr. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
NIK
2016. febr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

És ha ide leírják ketten, hogy OE-NIK, akkor ezt teszed az első helyre?

Menj fel a honlapjukra, hasonlítsd össze a mintatantervet, a markmyprofessoron nézd meg a tanárokat, keress a facebookon ezeken a helyeken tanuló embereket, csoportokat és beszélgess velük.


Az következő 3-5 éved múlik ezen, ill. a jövőd, könyörgöm ne kétes hírű gyakorin olvasható válaszokból akarj döntést hozni....

2016. febr. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Villamosmérnökire akarok menni csak hogy melyiket írjam be 3.nak.

1. BME-VIk

2. OE-KVK

3. A fent említett kettő közül valamelyik

2016. febr. 14. 11:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Úgy látom, Budapest felé orientálódsz, szóval NIK.
2016. febr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az PPKE-ITK is Budapest. 8. kerület :)
2016. febr. 14. 12:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Én PPKE-s vagyok és szerintem teljesen jó a képzés. Az OE-ről nem ezt hallottam de valszeg ők is úgy tudják, hogy az övék jobb. Szerintem nincs értelme a válaszokra hallgatni. Ha van még időd akk menj el mindkettő nyíltnapjára és az alapján dönts. De ha villamosmérnök akarsz lenni, akkor ennek a döntésnek nagy szerepe nem lesz, mert kétlem, hogy legalább az OE villamosmérnökire ne vegyenek fel.
2016. febr. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem van értelme kérdezősködni itt is. Az, hogy melyik a jobb, relatív.

Ahol erős c tudás kell, ott a nik nem jó választás.

Ahol erős c# kell, ott jó választás. Mindegyik suli más, másban mélyülsz el.

NIK-en 4 félév C#, 1 félév Java és kb ennyi. Van még kevés matlab meg hasonlók, de amiben igazán jó lehetsz, az a c# és a java. (természetesen minden prognyelvet meg lehet tanulni magadtól, de azért nem mindegy, hogy mit várnak el tőled folyamatosan, mibe kóstolsz bele tanári segítséggel).

Egyébként mindkettő jó választás, a tantervet nézd meg, aztán azt válaszd, amelyik közelebb áll hozzád.

2016. febr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nyilván túl sok jelentősége nincs mert úgyis villamosmérnökire akarok menni és a kettő közül valamelyikre csak felvesznek :)
2016. febr. 14. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!