Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha mérnökinformatikusként...

Ha mérnökinformatikusként végzek, akkor kesőbb lehet műszaki tervezéssel (AutoCAD és társai) kapcsolatos munkám? Konkrétan mi a neve?

Figyelt kérdés

Második félévemet kezdem Mérnökinfo szakon és idén van olyan tárgyunk amin AutoCAD-del foglalkozunk és eléggé megtetszett és szerintem fekszik is nekem. Ha végzek milyen munkaterületen lehet ugyanígy 2D/3D tervezéssel foglalkozni?


Mondjuk egy CNC programozó ilyennel foglalkozik?


2016. febr. 16. 15:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát nem akarlak elkeseríteni (én is infós vagyok), de a legtöbb ilyen helyre gépészmérnök végzettség kell a gépészmérnököknek külön szakirány van erre. Az egy dolog, hogy tud az ember tervezni AutoCAD-al, de még millió más gépészettel kapcsolatos műszaki dolgot kéne tudni, amit mi nem tanulunk.


De ha nem feltétlenül akarsz műszaki dolgok tervezésével foglalkozni, akkor vannak más területek, de igazából ilyesmihez az egyetemi képzés kevés dolgot ad (nekünk pl. van grafika tárgy ahol OpenGL-es programot kellett írni, de ennyi). Inkább ezek ilyen otthoni autodidakta módon tanulós dolgok, keresni kell magadnak neten anyagokat, ismerkedni szoftverekkel, stb.

2016. máj. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!