Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Budapesti Metropolitan Egyetem...

Budapesti Metropolitan Egyetem es Budapesti Gazdasagi Egyetem velemeny?

Figyelt kérdés
2016. febr. 16. 15:59
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
3%
Nem vészesen rosszak de a ZSKF azért jobb ezeknél sokkal.
2016. febr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
70%
A ZSKF valóban fellendülőben van, és nagyon sok egyetemet megelőzött már, szinte már csak az ELTE van vele versenyben, de már nem sokáig, mert mindjárt megelőzi...elne hidd, a ZSKF nem jó, az előző válaszoló csak ide jár trollkodni, a nemrég még 15%-ban adott "hasznos" válaszokat, mára valahogy sikerült 19%-ra emelni ezt a színvonalat, de csak troll, ne foglalkozz vele. Amúgy szerintem a BGE jó egyetem, én ezt választanám kettő közül.
2016. febr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
33%

Ezek gyengécske kamufőiskolák, amelyek most csak az "alkalmazott tudományok egyeteme" cím alapján nevezik magukat egyetemnek.


A legjobb közülük a BGE (BGF), de ezzel nem mondtam sokat. A Metropolitan és a ZSKF egyaránt a magyarországi felsőoktatás legalja.


Gazdasági vonalon a BCE, BME, SZIE ma a legjobb egyetemek, természetesen eltérő profillal. Ezek azok amelyek mindig is egyetemek voltak, doktori iskolákkal, nemzetközi kapcsolatokkal, tudományos teljesítményt felmutató professzori karral rendelkeznek.

2016. febr. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
45%
BGE bőven a SZIE fölött van, nagyon jó, gyakorlatias képzést ad. Mondom ezt úgy, hogy alapképzésre BCE-re jártam, most mesterre pedig a BME-re. A BCE csak arra megy, hogy bemagolj dolgokat, még a mesterképzés végén lévő államvizsga is annyi, hogy be kell magolnod 50 oldalnyi definíciót. Ezek alapján döntsd el, hogy szerinted megéri-e.
2016. febr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
32%

Az utolsó szerintem téved, én legalábbis nem ezt tapasztaltam.

A BCE-n van magasan a legjobb közgáz képzés ma Magyarországon, a BME és a SZIE is jó, a BGF viszont erősen másodvonalbeli.


Ha "gyakorlatias" alatt azt értjük, hogy a közgazdasági szakközépiskolákhoz közelítő a színvonal, akkor igaz, hogy gyakorlatias a bgf, de egy igazi egyetem ne legyen ilyen értelemben gyakorlatias. Az pedig, hogy egyetemnek hívja magát doktori iskola (és ezzel a saját oktatói utánpótlásnevelés lehetősége) nélkül, az egyenesen vicc.

2016. febr. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
75%
Érdekes, mert sok munkáltató külön kéri, hogy BGE-ről jelentkezzenek, mert magas színvonalú a képzés, és egyértelműen a legjobb közgazdasági egyetemek között van. A múltja is nagyon nagy, régen Pénzügy Számviteli Főiskola volt a neve, az onnan kikerülők közül ismerek olyat, aki vezető pozícióban dolgozik nagy cégnél. A SZIE az vicckategória, maximum agrárképzésben jó.
2016. febr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
33%

szie, zskf a legalja

utána metropolitan és bge, a bge 150+ éves csupán ennyi az előnye, de a metropolitanon sokkal gyakorlatorientáltabbak a tantervek, a gazdmenes logisztika szakirányt is onnan koppintotta a bge

a top meg a bme meg a bce, ott is a bce a jobban elfogadott, de szintén csak a név miatt, bme-gtk-n már modernebb az oktatás

2016. febr. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
44%
Érdekes, hiába veszekedtek, álláshírdetésekben mindenütt BGE-s diploma előnynek számít, a Metropolitan már nevében is vicckategória, sehol nincs, és sehol sem kérik.
2016. febr. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó: elhiszem, hogy elfogult vagy a suliddal kapcsolatban, de jártam még a BGF-re, el is végeztem és tudom, hogy szar.


A Metropolitanos duális képzéses hallgatókat a process solution, otp vagy deloitte veszi fel, a bge-seket meg valami vízművek, polgármesteri hivatalok, gyárak... akkor miről beszélsz?


A munkáltatók már rájöttek arra, amire te még nem.

2016. febr. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
83%

Egyébként meg nem tudom, hogy miért "vicckategória" vagy miért rosszabb név egy Budapesti Metropolitan Egyetem mint mondjuk egy Budapesti Corvinus Egyetem?

Külföldön ez elismerés, látszik, hogy tájékozatlan vagy a témában:

[link]


Arról nem beszélve, hogy az egész Budapesti Gazdasági Egyetem egy félrefordítás, mivel egy darab közgazdasági képzés se megy rajta, csak üzleti :D Az már más dolog, hogy Magyarországon a marketinget végzett is közgazdász diplomát kap, de Budapesti Üzleti Egyetemként lenne helyes.

2016. febr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!