Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás minden áron?

Továbbtanulás minden áron?

Figyelt kérdés

Jelenleg 11. osztályba járok. Amikor kisebb voltam, még nem tudtam, hogy mivel fogok foglalkozni, de tudtam, hogy mindenképp olyannak kell lennie, amit szeretek csinálni. Ezt hetekig tartó komoly agyalás után végre sikerült kitalalni, ami igazából minden nap ott volt az orrom előtt, de korábban nem gondoltam rá úgy, hogy ezzel foglalkozzak. A probléma ezzel az, hogy Magyarországon nincs szakmakent elismerve, tehát még egy OKJ-s képzés sem kell hozzá. Anyukám viszont nagyon erőlteti, hogy kell diploma is, és menjek különböző helyekre egyetemre, stb. Pedig tudja, hogy nekem ez az álmom, és ő is örült, hogy rajottem, mivel akarok foglalkozni, de egész egyszerűen nem akarja engedni, hogy érettségi után ne tanuljak tovább. Szerintem csak idő és penzpazarlas lenne (és az utóbbi rohadtul nem hiányzik nekunk). Ezt próbáltam már megbeszelni vele, de nem jutottunk semmire.

Ti mit tennétek?



2016. febr. 16. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Miről beszélünk konkrétan? Mi szeretnél lenni? Jobban bele tudnám a helyzetedbe képzelni magam, ha tudnám..
2016. febr. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt tényleg kellene tudni, hogy voltaképpen miről is beszélünk, mert nagyon nem mindegy.

Másrészt a tervezgetés nagyon szép dolog, de a jövő kiszámíthatatlan. Rengeteg féle képzés van rengeteg szinten. A diploma egy vésztartalék, amit most könnyű megszerezned, később sokkal nehezebb lenne, és elő lehet húzni a zsebedből, ha úgy adódik. (Igaz, hogy van, ami elévül, de a papír akkor is egyértelműen sokat számít manapság is, főleg a kiegészítő képzések és specializációk.)

Azon kívül az egyetemen nem is az az igazi lényeg, amit szakmailag megtanulsz, legalább ilyen fontosak az általános készségek: összeállítani egy nagyobb anyagot önállóan, kiállni mások elé és prezentálni valamit, érvelni, határidőket betartani, rövid idő alatt nagy anyagokból kiszűrni a lényeget.

Plusz az egyetem a lehető legnagyobb szabadságot nyújtja a lehető legkisebb felelősséggel. Az egyetemi évek alatt, az egyetem mellett rengeteg mindent ki lehet próbálni, el lehet mélyülni egyes területeken, munkatapasztalatot lehet szerezni stb. Szabadon lehet kísérletezgetni, mert akkor sem történik semmi tragédia, hogy ha az elképzeltek megvalósítása nem sikerül. Szerintem bolond, aki ha megteheti, akkor nem használja ki a lehetőséget.

2016. febr. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Anyukádnak igaza van. Nagyon gyorsan változó világban élünk. Mindenképpen érdemes a lehető legmagasabb műveltségre, iskolázottságra törekedni, mert csak a képzett ember képezhető tovább vagy át. Csak a képzett ember mobilis, csak a képzett ember alkalmazkodóképes, csak a képzett ember nem lesz kiszolgáltatott.


Diplomát kell szerezni mindenáron, de olyan szakterületen amely közel áll a személyiségedhez, amiben tehetséges vagy és ami valódi tudást ad.

2016. febr. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És mi az amit csinálni szeretnél?
2016. febr. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elgondolkozok rajtuk. Ha tovabbtanulok, kommunikációra fogok menni. Egyébként pedig sminkes szeretnék lenni (mellette esetleg körmös). :)
2016. ápr. 12. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!