Orvosi egyetem?

Figyelt kérdés

11. évfolyamos gimnazista vagyok, évek óta orvos szeretnék lenni. Az évek alatt többször meginogtam, aminek az alapja főleg az volt (kizárólag), hogy úgy érzem, túl nagy falat lenne. Aztán ahogy telnek a napok, mindig visszakanyarodok az orvosihoz és nem tudok mást elképzelni életem céljául. A gimi jól megy, bár tudom, hogy egyetem és gimnázium között éles a különbség.

Valaki, aki hasonló cipőben van/volt, tehát bizonytalanság gyötörte, írna nekem arról, hogyan kerekedett ezen felül? Illetve sok helyen olvastam, hogy bárki képes elvégezni az orvosit, ha sokat "seggel". Ez mennyiben igaz? Nem vagyok komplett idióta, a matek lazán megy ötösre, de egy bonyolultabb összefüggésnél, hát...szóval, hogy értsétek, nem mennék matek faktra.



2016. febr. 19. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak önbizalomhiány. Majd ahogy érik a személyiséged, elmúlik! Kitartás!
2016. febr. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne legyél önbizalomhiányos! Nem mondom, hogy az orvosit 70-es IQ-val is el lehet végezni, mert nyilván nem, de azért kivételes zseninek sem kell hozzá lenni. Egyébként se sok mindent vesztesz egy próbával.
2016. febr. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Látom a kulcsszavaknál, hogy a POTE és a SOTE érdekel. Én Pécsett tanulok az orvosin.

Tényleg el lehet végezni rendszeres tanulással, és "életed is lehet mellette", de tényleg sokat kell tanulni. De azért túlzásnak érzem, hogy: „ bárki képes elvégezni az orvosit, ha sokat "seggel". Ez mennyiben igaz? Nem vagyok komplett idióta" Azért ez a másik véglet. Elvégezhető, de az nem elég, ha nem komplett idióta az ember. Azt se mondanám, hogy bárki elvégzi, ha sokat s_ggel. Jó, vannak dolgok, amiket be kell magolni pl bikém egyenletek (nálunk 150 egyenlet a beugró bikém vizsgára), de érteni is kell, bemagolni nagyon nem elég.

Nálunk az élettan írásbeli, és hiába tanulod meg, úgy kérdez rá, hogy végig kell gondolnod, nem bemagolt adatokat kérdeznek. Az már más kérdés, hogy a gondolkodásra kérdésenként kb 45-60 mp jut. Most ez csak egy példa, de azért az nem igaz, hogy bárki elvégzi. Az orvosi a legnehezebb szakok között van, és szerintem ez az egyik olyan képzés, aminél alig van különbség, hogy melyik városban végzed.

2016. febr. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Még annyit, hogy ha tényleg a biológia érdekel, próbáld meg. Legrosszabb esetben átmész biosz szakra, vagy biomérnökire vagy hasonlóra. Ha nem érdekel a biológia, akkor ne.
2016. febr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok egyetértetni a pécsi kollegával, az orvosit konkrétan bárki elvégzi, aki bejut és utána sokat seggel. Van pár nagyon sötét évfolyamtársam, aki ötös szigorlatokkal dicsekedhet, mert ezt akarja csinálni, és ezért tud egyhuzamban sokat tanulni. Azok a "összefüggések, amiket át kell látni" pedig szóról szóra le vannak írva a könyvben, nem kell sokat gondolkodni rajtuk. És csak bátorítani tudlak, hogy jelentkezz. Aki semmi másban nem tudja elképzelni magát, csak orvosként, az idevaló, és nem nekik szokott gondjuk lenni. Mindenképpen bátorítanálak hogy jelentkezz!
2016. febr. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nézd meg az emelt szintű biológia és kémia érettségi követelményeit, mivel mindkettő kell az orvosihoz.

És azt vedd figyelembe, hogy egyik tantárgy sem a lógatjuk a lábunkat típus és utánna dönts.

2016. febr. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amit ne felejts el, hogy ahol biosz van, ott sok a kémia is! Anno nem egy ismerősöm hagyott ott ezért különféle szakokat... Egyébként nyugodtan jelentkezz, mások is elvégzik, nem? Annyira azért nem vészes, mint amilyennek néha beállítják. Szerintem bekerülni a legnehezebb.
2016. ápr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is sokáig ilyen voltam, 12. végére (5 éves gimibe jártam) jutottam el odáig, hogy akkor én biztos orvos akarok lenni, nem lesz önbizalomhiányom, pont. Aztán egy évet készültem rá, s felvettek a SOTE-re. Szerintem te is eljutsz idáig, ne aggódj.
2016. júl. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!