Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tegyük fel tavaly 306 pontom...

Tegyük fel tavaly 306 pontom lett. Gazd. Info szakra tavaly 305 pont volt az önköltséges és az állami finaszírozás is.306 ponttal akkor bekerültem volna államira vagy nem? Ez hogy van?

Figyelt kérdés
2016. febr. 19. 23:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amennyiben tavaly az adott egyetem szakának a felvételi ponthatáránál több, vagy legalább azzal egyenlő pontszámot sikerült összeszedned, akkor igen, természetesen felvettek volna államira, ha nincs egyéb kizáró tényező (példának okáért nem fogytak még el az államilag támogatott féléveid).
2016. febr. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

szerinted a 306 >= 305 összefüggés teljesül ?

Biztos, hogy neked való az infó szak?

2016. febr. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

amúgy 1 olyan esetet tudnél még elképzelni, hogy tegyük fel, több embernek is volt 306 pontja. És mondjuk ha te is jelentkeztél volna, akkor az plusz 1 ember, de ennyi helyük már pont nem lett volna.


Akkor azt mondták volna: ezt a néhány 306 pontost már nem vesszük fel, emeljük fel a ponthatárt inkább 307-re.


De erre kicsi az esély.

2016. febr. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
én ezt értem, de akkor ki megy önköltségesre? hisz mindenki 305 felett van, akkor megy mindenki államira? nem hinném. oké hogy van olyan aki pl. a 2. diplomáját akarja letenni és jelentkezik a szakra,csak önköltségesre, de ez elég kevés létszám, akkor a 80%-a a szaknak államis lenne
2016. febr. 19. 23:43
 5/11 anonim ***** válasza:
Ahova én járok info szakra ott 80 állami támogatott és 2fizetős van.
2016. febr. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

És ki mondta, hogy nem államin van 80%? De inkább több is. Nem tudom, pontosan melyik felsőoktatási intézményre gondoltál, így megnéztem a tavaly felvett önköltséges hallgatók számának arányát az államisokkal szemben (a teljesség igénye nélkül, pótfelvételizők nélkül):


Corvinus: 220 állami - 3 önköltséges

BGE: 317 állami - 1 önköltséges

Debreceni Egyetem: 108 állami - 1 önköltséges

Miskolci Egyetem: 22 állami - 0 önköltséges

PTE: 47 állami - 1 önköltséges

SZTE: 110 állami - 9 önköltséges


Ennek tükrében nem igazán értem a kérdésedet.

2016. febr. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az megy önköltségesre, aki arra jelentkezik....
2016. febr. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
#6 ezeknek majd szépen a fele úgy is átrakódik önköltségesre
2016. febr. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Valóban "átrakódnak" néhányan, de a kérdés nem erre utal.

Szóval a 8-as válasz egyáltalán nem kapcsolódik ide.

Egyébként a 6-os jól írja, rengeteg tanuló megy államira, inkább azok mennek önköltségesre, akiknek már ez nem az első egyetem és "kifogytak"... Az más kérdés, hogy később ki lesz önköltségesen az államira járók közül:)

2016. febr. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amikor jelentkezel egyetemre, akkor azt is meg kell jelölnöd, hogy államira vagy önköltségesre akarsz-e menni, így értelemszerűen az megy önköltségesre, aki azt jelölte meg (de meg lehet jelölni mindkettőt is, akkor viszont a sorrend számít). Ráadásul nem is biztos, hogy az állami ponthatára több, mint az önköltségesé; például idén az ELTE fizika-matematika osztatlan tanári szakára államin a ponthatár 333 pont volt, míg önköltségesre 400 felett. Ebben az esetben azok mentek államira, akik azt jelölték meg és megvolt hozzá a pontjuk, önköltségesre pedig azok, akik azt jelölték meg.
2016. febr. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!