Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjek tovább tanulni?

Hova menjek tovább tanulni?

Figyelt kérdés

Szeretem a nyelveket, van 3 középfokú nyelvvizsgám, német,angol,spanyol.

A továbbiakban is szívesen tanulnék mégtöbb nyelvet. Viszont nem tudom így hova lenne érdemes mennem tovább tanulni.

Szóba jöhet okj-s és egyetemi képzés is, de nem szeretnék túl sokáig tanulni (pl. 6 évig,az már sok).


2016. febr. 23. 12:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ahelyett, hogy még több nyelvet tanulsz, először a meglévők közül fejlessz legalább kettőt felsőfokú szintre! Utána gondolkozhatsz más nyelveken, de érdemes nagyon átgondolni, hogy jól járj vele, hasznodra váljon a nyelvtudás!

Bármilyen területen hasznos egyébként, ha beszélsz valamilyen nyelven, többet érsz a munkaerőpiacon. De mivel a nyelveken kívül semmit sem írtál, így felsorolom azokat a nyelvtudáshoz köthető szakokat, munkákat, amik eszembe jutottak elsőre: nyelvész, nyelvtanár, idegenvezető, fordító, tolmács, műfordító.

2016. febr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jól írják előttem, szép dolog a nyelvtudás, de egy idő után a sok középfok kevesebbet ér, mint 1-2 felsőfok. Főleg, ha a nyelvtudásodból szeretnél konkrétan megélni. Akkor inkább válassz ki maximum 2 nyelvet, de ezekből penge legyél. Mert jelenleg a nyelvtudásod kevés ahhoz, hogy ezzel kapcsolatos munkát végezz, egy "bármilyen" munkához meg kevés a végzettséged.


Én nyelvszakra mennék egyetemre a helyedben.

2016. febr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!