Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matematika érettségin az I....

Matematika érettségin az I. részben szoktak segíteni a tanárok a diákoknak? (levelező tagozat)

Figyelt kérdés

Néztem a statisztikákat és akik egy gyenge hármast szedtek össze még ők is 28-30 pontra megcsinálták ezt, nem feltételezem azt, hogy nem a törvényeknek megfelelően jártak el a tanárok, de ha valaki 30/30-ra megcsinálja az első részt matematikából, a II. rész 70 pontjából meg 15-t szed össze...?

Nem fáj az ha más könnyebben eléri azt amit én, de nekem pl az első rész csak 23 pontosra sikerült egy négyszög köré írt körzős bármilyen feladatba is (ilyet levelezőn nem is vettük) pedig 7 pont(14 pontot érhet jelentkezéskor) pont ennyivel 451 pontom lenne és pénzügyre is mehetnék :/



2016. febr. 24. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Nem akarok senkit bántani, mert levelezőn tanulni nyilván sokkal nehezebb.


De a középszintű matek érettségi I. része sok esetben 8-9-10. osztályos ismeretekkel megoldható, annyira alap dolgok vannak benne.


A kérdésedre válaszolva, szerintem nem szoktak segíteni a tanárok, mert érettségin általában olyan szaktanár felügyel, akinek köze sincs a matekhoz.

2016. febr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Első részben nincs 7 pontos feladat. Egyébként az első rész egy az egyben megoldható a függvénytáblázatból. Ha valamiben nem vagy biztos, kinyitod és megtalálod benne a választ. A második részhez már kell némi logika, ami alapján el tudsz indulni, utána már az is benne van a fgv-táblázatban.
2016. febr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

De bizony sok, egymástól független forrástól tudok országszerte több esetet, ahol (törvénytelenül) menet a matek szakos tanár, és lesúgta jó pár feladat megoldását.

Sajnos ez van, nem tudsz mit kezdeni ezzel.

2016. febr. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

és pénzügyre is mehetnék"


Hát ha még a középszintűvel is szenvedsz, akkor nagyon nem ajánlom...

2016. febr. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

az első részében hibáztam, mert egy geometrikai alapfeladatot nem rémlett sehonnan. A másik feladat pedig 2-3 pontos elszámolás volt. A II. része az jól sikerült, az összetett pontot érő feladatokra hajtottam, és a töri érettségi ez most nem jön ide, de a kettő együtt 437-440 körüli pontot számolt a felvi és ha az a 7 pont lett volna még 450 meglenne, és csodálkoztam a statisztikán, hogy viszonylag az nem kevés embernek sikerült jól az I. rész a II. meg 20 pont se

köszi a válaszokat, mentek a zöldek :/

2016. febr. 24. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!