Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű magyar matek...

Emelt szintű magyar matek vagy középszintű angol matekot válasszak?

Figyelt kérdés

Van lehetőségem a szakközépiskolámban az utolsó kettő évben heti +2-órákkal emelt szintű matek érettségire felkészülni, ha igénylem. Viszont érettséginél választani kell az emelt matek és a középszintű angol matek között, csak az egyiket választhatom. Melyik ér többet?


Marketing, közgazdász, gazdaság irányába szeretnék továbbtanulni, valószinűleg angolul. (Kéttannyelvű kereskedelem-marketing szakra járok most.)



2016. febr. 24. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Az emelt szintért plusz 50 pontot kapsz (45%+-nál), az angol nyelvű érettségiért, ha az legalább két tárgyból, plusz egy emelt angolból van pedig felsőfokú nyelvvizsgát, ami 40 pluszpontot ér. Lehet, hogy azzal jársz jobban, mert lesz egy felsőfokú nyelvvizsgád, a könnyebb középszintű érettségi jobb eredménye pedig kompenzálni fogja a 10-zel kevesebb többletpontot.
2016. febr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Emelt matekkal sokkal többre mész. Én angolul érettségiztem matekból, és nincs sok haszna :)
2016. febr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A felsőfokú nyelvvizsga neked semmi?
2016. febr. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a célod matekra épül, akkor mindenképp emelten, szükséged lesz rá.
2016. febr. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem "semmi" a felsőfokú, de a kérdező nem ejt szót arról, hogy szándékozna másból is angolul érettségizni, illetve angolból emeltezni. Ezeket mind te gondoltad hozzá. Én a kérdésre válaszoltam. Egy emelt matek többet ér mint egy közép matek, mindegy milyen nyelven van, gazdasági szakon pedig főleg.
2016. febr. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
Nem az emelt matek ér többet, hanem a pontszámok érnek többet, teljesen mindegy, hogy az miből jött ki. Jól sikerült középszint+40 pont többet hozhat a konyhára, mint rosszabbul sikerült emelt szint+50. Kéttannyelvű iskolában, idegen nyelven tanult tantárgyakból kifejezetten célszerű a tanulás nyelvén érettségizni, sokkal könnyebb, mint hirtelen nyelvet váltani.
2016. febr. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Gazdasági szakon el lesz veszve emelt matek nélkül. Felsőfokúzni pedig tud érettségi nélkül is. Igazából ez lenne a legjobb párosítás.
2016. febr. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, úgy döntöttem mindenféleképpen igénylek felsőfokú matek képzést, mert ha mégis meggondolom magam és középszintűt csinálok, akkor megkönnyíti a dolgom ez a képzés :) De ha minden igaz akkor csinálok egy felsőfokú nyelvvizsgát és felsőfokú matekot, mert akkor így jövök ki a legtöbb ponttal.
2016. febr. 25. 15:38
 9/9 anonim ***** válasza:
számolgathatsz a felvi kalkulátorral, hogy melyikkel hány pontod lenne
2016. febr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!