Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elég rossz a memóriám...

Ha elég rossz a memóriám akkor ez hatásos lehet?

Figyelt kérdés
Készülök az érettségire és hogy ne felejtsem el az anyagokat minden hétvégén átnézem a lényeget. Pl előző héten megtanultam 40 oldalt annak most átnéztem a lényegét: Kulcsszavakat, fogalmakat stb. Ez így hatásos? Vagy van valami más ötletetek?

2016. febr. 28. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát a tudáshoz nem vezet királyi út.

Segít a kulcsszavazás, de önmagában nem elég. A lényeg, hogy "folyékony tudásod legyen". Azaz ha mondjuk történelmet, vagy irodalmat tanulsz, akkor ne kampányszerűen vágjál be 100 oldalnyi lexikális tudást (így úgyis elfelejted), hanem folyamatosan olvasgass üresjáratokban a maradék 2-3 hónapban - pl. órák alatt, szünetekben).

Nézz utána ami jobban érdekel (legegyszerűbb a neten), olvasd el az ajánlott könyveket, illetve érdemes venni ilyesmi kivonatos könyveket:

[link]


Reál tárgyakból pedig szintén nem magolni kell, hanem átlátni a lényeget (már amiből lehet így tanulni), hogy fél év múlva is emlékezz rá.

2016. febr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Eddig még nem használtam, de szokták javasolni a mind-mappingot is, ami lényegében jóval strukturáltabbá (rendezettebbé) teszi a kulcsszavazást, a jegyzeteid kivonatolását.

Vannak rá progik is, de papíron ugyanúgy (szerintem még jobban is) működik.

[link]

2016. febr. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nehezebb így dolgozni, de közelebb áll a gondolkodásunkhoz.

Pl. kapsz egy töri tételt és átgondolod: milyen csaták, események voltak; milyen extra infó fűződik hozzájuk; kik a fontos szereplők; mik a fontos évszámok; milyen intézkedések voltak; mi volt az ok-okozat stb.

Piszkozatíráskor ilyen strukturálisan gondolkozik az ember, és akkor a fogalmazásban/feladatban ezeket már könnyű lesz a kulcsszavazáshoz hasonló, lineáris sorrendben leírni.

2016. febr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!