Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kapok valamilyen támogatást...

Kapok valamilyen támogatást ha főiskolára szerenék járni?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, 6 fél év lenne.

Utógondozott diák voltam, érettségiztem de kimentem külföldre dolgozni egy évre. Főiskolába szeretnék járni...

Tehát van jogom a főiskolán a támogatottak közé bejutni?

Tapasztalatokra vagyok kíváncsi vagy esetleg aki, nevelő tanácsadó, vagy tudja a jogokat stb... Köszönöm! 😊


2016. febr. 28. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát van jogom a főiskolán a támogatottak közé bejutni? "

Persze, hogy van. Az eredményeidtől függ

2016. febr. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek van joga bejutni. Pontjaidtól függ, hogy állami-vagy önköltséges. Nem alanyiság alapján jár.

A támogatás pedig az adott iskolától függ, és az ösztöndíjak/mértékek is. Vannak amik vagyoni helyzettől függnek, általában egyszeriek/tanév, vannak amik gyakrabban járnak ezek általában az ösztöndíjak. Illetve egyébb kimagaslóan magas tanulmányi eredmény/teljesítménytől.

Szóval rajtad múlik..

2016. febr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem h mit mondotok, de NEM erre voltam kíváncsi!

Tudom h jegytől függően lehet az önköltségesek helyett a támogatottra jutni. Ez egyértelmű...de a kérdésem nem ide irányul!


Az utógondozott azt jelenti h valamilyen családi problémával küzdő, havi ellátásban részesülő Diák!

Nos én ide tartozok. Havi 50 ezret kapok mikor tanulok havonta mert már nem a nevelőszüleimmel, minden féle gyám nélkül élek, vagyis önellátó vagyok.

Igazolt folyamatos tanulás mellett kapom a pénzt havonta.


A kérdés az hogy a főiskolán az oktatást fizetik-e?!

Eddig minden ingyen volt ha tanultam...


Tavaly rákérdeztem a nevelő tanácsadómnál hogy, támogatott-e. A válasz az volt hogy teljes mértékben, sőt alap ösztöndíjat is igényelhetek nyilván,megfelelő papírok igazolásával. De! Nem tudom hogy ez a lehetőség hány éves korig, és milyen körülmények között zajlik!

Jelenleg nem tanulok de, szeretnék. A tanácsadó nem elérhető jelenleg. És a kérdés h most nekem állnák-e az oktatást?!

Köszönöm a választ!

2016. febr. 29. 11:18
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

Nem akarlak leszólni, de valami baj van az értelmező képességeddel.

Azt kérdezed, hogy ingyen van-e az oktatás..

A válasz az, hogy ha eléred a megfelelő ponthatár akkor ingyen van, ha nem akkor önköltséges.

Senkit sem érdekel, hogy te utógondozott diák, és stb. vagy. Itthon ez nem így működik.

Van egy ponthatár. Pl: 300

Ha felette vagy akkor felvagy véve, és ingyen tanulhatsz. Ha nincs meg, de akkor is egyetemre akarsz járni, akkor önköltséges van. Az önköltség alól nem ment fel semmi jogcím.


Ha pedig azt kérdezed, hogy egyetemi tanulás alatt is jár-e a kis segélyed, akkor a válasz, hogy igen, ugyanúgy tanulásnak minősül. Így megvan a hallgatói jogviszonyod.

2016. febr. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szociális ösztöndíjat tuti fogsz kapni öneltartóként... Mást nem, de magánvéleményem szerint pofátlan magas tud ez lenni. Vannak ismerőseim akik legombolnak innen-onnan szociális alapon akár havi 120 ezret is, más diák meg havi fele ennyiből se él.
2016. febr. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ne haragudj 20:38-as de azt hiszem a te értelmezőképességeddel van a baj!!! Igen is van olyan h utógondozásban lévő,az támogatott a főiskola/egyetemi oktatás teljes ideje alatt! De , csak bizonyos korig, de nem tudom h mennyi az a kor. Ha nem tudod hogy az utógondozott mit jelent, vagy a kérdést nem érted én, a helyedben meg sem szólalnék! Kicsit utánaolvashatsz h mennyi mindenben támogatottak az utógondozottak!

A koleszt is finanszírozzák, és ahogy az előttem szóló mondja ösztöndíj is létezik!!! Köszi a választ! 😊

2016. febr. 29. 23:46
 7/9 anonim ***** válasza:

A kérdésben azt kérdezted van-e jogod bejutni a támogatottak közé. Támogatottak az államisok főiskolán. Szóval nem jól használod a szavakat..

A kérdésedet valahogy így kellett volna feltenni:

Utógondozott voltam, de elmentem külföldre dolgozni egy évre. Visszajöttem, és főiskolán szeretnék tanulni. Jogosult vagyok-e az újbóli utógondozás általi támogatásra?...


"Az utógondozói ellátás ismételten elrendelhető, ha az az ellátás oka, hogy

a létfenntartását önállóan biztosítani nem tudja, akkor a fiatal felnőtt

huszonegyedik életévének betöltéséig, a többi esetben a fiatal felnőtt

huszonnegyedik életévének betöltéséig."

2016. márc. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Háhhh az érdekes.... 21 vagyok, jövőre szeretnék menni tehát 22 leszek. A képzés időtartama mennyiben befolyásolja a "támogatást" ?
2016. márc. 1. 20:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Semennyire, illetve az egyéb eseteknek kell utána nézni, törvény biztos taglalja mik az egyéb esetek.
2016. márc. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!