Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik iskolában...

Taichi26 kérdése:

Szerintetek melyik iskolában lenne nagyon esélyem?

Figyelt kérdés

70 pontos felvételit írtam, az átlagom 6.-,7.-ben 4,5 felett voltak vagy pontosan annyi,most félévkor egy négyesem, és 7 dicséretesem lett. A Kölcsey-ben a hozott pontjaim 46. Tehát a kölcseibe összesen 116+kérdéses szóbeli pontom van.

Első helyen a Kölcsey van, a másodikon a Károlyi Mihály Spanyol kéttannyelvű gimi.

Melyik a jobb? Melyik az erősebb? Melyikbe vennének fel?

Milyen az osztály közösség? A tesin nagyon sokat elvárnak? Gólyatábor az milyen? Még lehet változtatni,ezért nem tudom,hogy a Kölcsey,vagya Károlyi legyen az első helyen. :(



2016. febr. 29. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Erősebb a Károlyi, de nem mondanám biztosra, hogy jobb. A nyelvoktatás kb. mindkettőben egyszintű, a Károlyi főleg spanyolban, a Kölcsey meg főleg franciában erős.

Mindkettőbe jó eséllyel vesznek fel, mert az írásbelid és a jegyeid ezekbe az iskolákba pont megfelelőek. Az ideiglenesben pedig írd majd meg, hol vagy, mert azután bővebb információt lehet majd adni az előző éves statisztikák alapján.

A közösség szerintem a Kölcseyben jobb, vannak osztálykoordinátorok (egy-egy felsőbb éves) ezzel általában az egész osztály jóban van. Az első pár évben ő segíti a beilleszkedést és az esetleges problémák felmerülésében, megoldásában is segít.

Tesin eléggé sokat elvárnak, jó időben kimennek a Városligetbe futni, általában nulladik órában, ami nekem picit katonainak tűnik, de biztos jók a tesitanárok :)

A gólyatábor nagyon jó, élmény oda menni, van osztálycsoport, meg évfolyamcsoport, így mindenki össze tud ismerkedni.

2016. febr. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Károlyi bővebb infó:

Számos szabadidős tevékenység közül lehet választani. Szakkörök: Spanyol színjátszás, drámaelemzés, tanulásmódszertan, művészettörténet, régészeti

Vannak szervezett színházlátogatások és kirándulások

Jól felszerelt szaktantermek vannak. Több szabadon hozzáférhető számítógép és 35 ezer kötetes a könyvtár. Két tornaterem van + röplabda-, kosárlabda-, atlétika-pálya + konditerem.

Programok: Spanyolság napja, latin-amerikai nap, Tapas party, Nem középiskolás fokon-nap, egészségnap, diákönkormányzati nap, Békabál (gólyabál)

A színjtszó kör a nemzetközi színjátszó fesztiválokon (spanyol) is részt vesz.

Vannak külföldi tanulmányutak és diákcserék. Az épület akadálymentesített.

2016. febr. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Továbbá:

Kölcsey szakkörök: Színjátszó kör, francia színjátszó kör, rajz, vitakultúra, énekkar, zenekar

Sportlehetőségek: atlétika, foci, kosárlabda, röplabda, úszás

Testvériskolák: 2 francia, 1 szlovák

Szaktantermek jól felszereltek + van menza, sportudvar

2016. febr. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Károlyi sportlehetőségek: röplabda, strandröplabda, kézilabda, foci, kosárlabda

Van ping-pong asztal, amit bármikor igénybe lehet venni.


Károlyi oktatott nyelvek: angol, német, spanyol, orosz, portugál

Kölcsey oktatott nyelvek: angol, német, francia, olasz, orosz, portugál, latin


Bocsi, hogy több választ írtam, csak mindig kimaradt valami :D

És remélem sikerül segítenem picit a döntésben :)


Összességében: Kölcseyben jobb a francia, gyengébb, de jobb a közösség, viszont kevesebb a program

Károlyiban jobb a spanyol, erősebb, de kevésbé jobb a közösség, viszont több a program :)

2016. febr. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen a válaszokat!! A Károlyiban a 83. vagyok a ranglistán. :))
2016. márc. 2. 20:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Milyen tagozaton?
2016. márc. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az angolod. :) 83. vagyok a 72-ből,szóval szerintem van esélyem... Viszont a Kölcsey-ben 78. és 94,91 :(
2016. márc. 11. 20:35
 8/9 anonim ***** válasza:

A Károlyiban spanyol-angol szakra 2 éve 168., tavaly 164. volt az utolsó bejutott :) Szóval tuti hogy bejutsz!


A Kölcseyben pedig az utolsó bejutottak rangsorszáma:

2 éve:

- angol-francia: 136.

- angol-német: 121.

- angol-olasz: 125.

Tavaly:

- angol-francia: 103.

- angol-német: 88.

- angol-olasz: 106.


Szóval a Kölcseyben is valószínűleg az összes szakra bent leszel :)) kivéve németre, az kétesélyes.

2016. márc. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oooh!!! Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, és hogy szántál rám időt, hogy elolvasd és válaszolj! Tényleg nagyon köszönöm!! Most megnyugodtam!! :)
2016. márc. 14. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!