Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen képzést ajánlanátok...

Milyen képzést ajánlanátok egy még bizonytalan diáknak?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem, de még nem tudom mit tanuljak tovább. Amik eddig megfordultak a fejemben, azokról mimdig lebeszeltek akik a szakmát elvegeztek vagy dolgoznak benne. (pl. Logisztikai ügyintézéő, fogorvos, fodrász, kozmetikus, könyvelő, rendezvényszervező, cukrász, szakács, vendéglátóiparban egyéb szakok, gyermek-es csecsemőápoló, varrónő,stb).

Tehát elég tág az érdeklődési köröm, és többnyire meg is állom a helyem. Jelenleg is dolgozom iskola mellet, de főként vendéglátásban.


Mit ajánlanátok?

Előre is köszönöm :) (lány)



#munka #OKJ #Továbbtanulás. Szakma #érettségi. Jövő
2016. márc. 2. 11:19
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Bizonytalan diáknak semmilyen képzést nem ajánlanék. Önismeret javítását, továbbtanulási kérdőíveket ajánlanék.
2016. márc. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésből nem derül ki, hogy mit szeretsz, mi érdekel, milyen ember vagy.
2016. márc. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Nyitott, tág érdeklődési körű, kreatív, alkalmazkodó. A munka számomra szent és sérthetetlen, sem a változatosság, sem a monotonitas nincs ellenemre, ellenben képes vagyok csapatvan dolgozni, de jobb szeretem ha a kezemben van az irányítás.


Pályaválasztási kérdőívek alapján us a fent leirt szakmákat ajánlották.

Mindenképp szeretnék legalább egy szakmát szerezni, amivel el tudok helyezkedni egy darabig, a későbbiekben pedig pszichológiát szeretnék tanulni.

2016. márc. 2. 11:43
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

"Nyitott, tág érdeklődési körű, kreatív, alkalmazkodó. A munka számomra szent és sérthetetlen, sem a változatosság, sem a monotonitas nincs ellenemre, ellenben képes vagyok csapatvan dolgozni, de jobb szeretem ha a kezemben van az irányítás."


Ezekkel kb. semmit nem mondtál el, ez nem egy állásinterjú, ahol halmozni kell a hangzatos pozitív tulajdonságokat. A munkáról írtakat sem venném készpénznek egy 17 évestől, hidd el, ilyenkor még csak hiszitek, hogy van fogalmatok az életről, munkáról. Élesben teljesen más lesz.


A kérdésedben felsorolt szakmák megintcsak annyira sokfélék, hogy ez alapján bárhova mehetnél. A fogorvost emelném ki közülük, ezzel biztos tudnál mit kezdeni, kérdés, hogy tényleg neked való-e, mert az érdeklődési köreidről még mindig nem tudunk semmit.


Ha pszichológiát akarsz tanulni, akkor nem értem, miért nem jelölöd egyből azt a szakot, miért egy másik szakmát akarsz tanulni, amit lehet, hogy soha nem is használnál (különben minek a pszichológia?)?


Tényleg elég nagy a kuszaság a fejedben.

2016. márc. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim válasza:
73%

Ha a szülők belemennek én a helyedben kihagynék egy évet!


Ez alatt rágyúrnék az angolra és letennék 1-2 OKJ tanfolyamot,mert amiket írtál (fodrász,cukrász,logisztikai ügyintéző,varrónő,...)nem kell feltétlen évekig tanulni.

Aztán ha letelt az egy év,eldönteném,hogyan tovább.

2016. márc. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
Ne feledjük, hogy a kérdező még csak 11.-es, tehát még van 1 éve, hogy eldöntse, hova jelentkezzen, nem kell feltétlenül kihagynia egy évet.
2016. márc. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Az életről elég sok fogalmam van, bár nem erőltetem ennek kifejtését, remélem ettől még nem leszek "röhögés tárgya" tekintettel arra, hogy kortól függetlenül is lehet az embernek elég tapasztalata.

Szakmát szeretnék tanulni, hogy mindenképp el tudják helyezkedni valamilyen területén, és legyen elég pénzem a későbbi tandijra, amennyiben pár év múlva is a pszichológiát választom. Ez ugyebár plusz pár év gondolkodási idő illetve egy kitanult szakma.

Nem halmozni akartam a tulajdonsagaimat, remélem nem annak tűnt, de olyan mint hobbi, nem igazán vág bele a kérdésben leirt szakmákba, szerintem.

A leirt munkákból pedig biztosan érthető, hogy szinte minden érdekel. Tehát nincs konkrét elképzelésem, de elég sok szakma után érdeklődöm.


Remélem, hogy ez így már kialakít egy élesebb képet rólam. :)

2016. márc. 2. 12:14
 8/36 anonim ***** válasza:
Milyen tárgyakat szeretsz, miben vagy jó, miben gyenge? Mert ez például baromira nem mindegy.
2016. márc. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Biológia, irodalom, nyelvtan, angol, történelem. Ezekből jó vagyok.

Matematika, informatika, fizika, kémia, amik nem igazán érdekelnek, de plusz kitartással és tanulással könnyen el tudom sajátítani.

Jelenleg pedig angol középfokon, német és orosz alapfokon beszélek.

2016. márc. 2. 12:42
 10/36 lio77 ***** válasza:
Hát mondjuk én annyit tanácsolok hogy ha egy adott szakról kérsz véleményt bármilyen ismerősödtől,akkor hallgasd meg,de ne feltétlenül hagyd hogy befolyásoljon.Minden szakról lehet negatívumokat mondani.Ez túl nehéz,itt rossz az oktatás,ezzel nem helyezkedsz el,fizetés nem elég stb.Ha majd sikerül eldönteni,akkor ne beszéljenek le róla.Nyelvet mindenképp érdemes tanulnod,az bármikor bárhol jól jön.
2016. márc. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!