Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pótfelvételi követelményei?

Pótfelvételi követelményei?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bár múlt héten zárult le a jelentkezés a sima felvételire, nem jelentkeztem, mert nem tudtam semmit sem biztosra. Tudom ez elég nagy felelőtlenség, mivel így már csak önköltségesre lehet menni. De kérlek, ha válaszoltok ettől tekintsetek el és próbáljatok meg segíteni. Tehát arra lennék kíváncsi, mik a kritériumai annak hogy pótfelvételire jelentkezzek, hogyan zajlik az egész, ha megvan a megfelelő pontszámom, akkor kell-e esetleg még valami külön elbírálásra várni, mert pótfelvételiről van szó, stb... Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. márc. 2. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmi különös feltétele nincs. Annyi, hogy:

- nem felvételiztél az általános eljárásban, vagy

- nem vettek fel az általános eljárásban.

Tehát olyat nem csinálhatsz, hogy felvettek valahova, de oda nincs kedved menni, ezért beadod pótra is. (Ez ugye rád nem vonatkozik.)


Ezen kívül ugyanúgy zajlik, mint a normál felvételi, kisebb eltérésekkel. Egyrészt rövidebben a határidők: valamikor augusztus elején jönnek ki a meghirdetések, augusztus közepére meg már le kell adni a jelentkezést (a hitelesítésre sincs +1 hét, nincs pótlási időszak sem). Augusztus végére meg ponthatárok kihirdetése. Másrészt csak 1, azaz egy helyet lehet megjelölni, tehát nincs sorrend, meg ilyesmi.


Tavalyig az eljárási díj 5000 forint volt, tekintve, hogy -2 helyet tudtál megjelölni az általános eljáráshoz képest (9000 forint). Minden bizonnyal idén már ez is ingyenes lesz, mivel az általános is az volt.


Amit már tudsz, hogy nagyon szűk lesz a kínálat, és csak önköltséges képzésekkel.

2016. márc. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A kínálattal kapcsolatban lenne kérdésem. Ugye csakis önköltséges van, de akkor azokon belül is csak bizonyos képzések indulnak? Én személy szerint a műszaki menedzsert szeretném megjelölni, és ahogy láttam ez előző félévekben is választható lehetőség volt, de akkor lehetséges, hogy idén például azt nem indítanak?
2016. márc. 2. 13:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Bármi lehetséges. A pótfelvételin olyan képzéseket hirdetnek, amiknek a keretszáma még engedi, hogy embereket felvegyenek. És itt nem 1-2 ember hiányra kell gondolni, ahhoz több szabad hely kell, hogy egy intézmény foglalkozzon ilyesmivel. (Pl. tavaly ELTE-IK proginfó estin 80 embert vett fel általánosban, majd újabb 80-at póton.) Egyébként nincs rá konkrét szabály, az intézmények döntik el, hogy meghirdetik-e.
2016. márc. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszokat!
2016. márc. 2. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!