Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Humán tantárgyakból kitunő...

Humán tantárgyakból kitunő vagyok, de a reál nem a legjobb! Szerintetek nagyon gáz?

Figyelt kérdés
9-es vagyok. Irodalomból, nyelvtanból nagyon jó vagyok, kitünő. Németből és angolból szintén kitünő, mindekettőből most nyelvvizsgázok (középfok). Töriből és matekból 4-es vagyok. A fizika, kémia, illetve még a földrajz is, olyan szinten nem megy, nem értem mi értelme van ezeknek a tantárgyaknak, nem tudom, hogy mi a hasznuk. Ha tanulok is, akkoris 2-es, jobb esetben 3-as... Szerintetek nem rossz, hogy így két felé oszlik az átlagom? Vannak így hasonlóan? Mit tegyek, hogy javítsak?:( Anyumék nem igazán értenek meg. Köszi
2016. márc. 3. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen problémával küzdő emberek, én is köztük vagyok. Sokáig nem értettem, hogy miért lehet ez az ellentét a két csoport között, de aztán kiderült. Az érdeklődési kör az oka. Nem érdekelt a kémia, a matematika, biosz, földrajz, tehát nem is fektettem bele annyi energiát mint a humán testvéreibe. Jó, nem voltam éltanuló, de a tőlem telhetőt megtettem a tanulás területén.

Ez az érdeklődés befolyásolta a szakmaválasztásomat is, persze, hogy humán szakirányban felvételiztem, inkább foglalkozom emberekkel, mint egy laborba öntözgessem a vegyszereket, meg baktériumokat tenyésszek egy petri csészébe.

2016. márc. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem gáz, van, akinek inkább a reál tárgyakra áll rá az agya, van, akinek a humánra. Ha nem olyan irányban szeretnél továbbtanulni, akkor kb tökmindegy, hányas vagy belőlük, mert érettségit nem kell tenned, az egy kötelező természettudományos tárgyad meg lehet a biosz.

Én is utáltam gimiben, főleg a matekot meg a fizikát, de ahogy nem volt muszáj, rögtön érdekelni kezdett. Az a "hasznuk", hogy megismered a világot magad körül. Ha budapest környéki vagy és még nem voltál, menj el a csodák palotájába, ott pölö szupi kísérletek vannak, hátha megtetszik a tudomány.

2016. márc. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális. Az emberek többsége szerintem inkább humán beállítottságú. Én nekem is jobban fekszik a magyar, töri és a nyelvi tárgyak. Bár mondjuk én a földrajzot imádtam, nagyon jó voltam belőle és mai napig a kedvenc tárgyam. Egyébként meg igaz amit az előttem lévők mondtak, az érdeklődési köröd határoz meg. Abba fektetsz energiát és azt tanulod szívesen amit szeretsz, ez tök normális. Viszont a kérdésedből látszik hogy még csak 9-es vagy. ''A fizika, kémia, illetve még a földrajz is, olyan szinten nem megy, nem értem mi értelme van ezeknek a tantárgyaknak, nem tudom, hogy mi a hasznuk''

Én is sokáig így gondoltam de aztán rájöttem hogy nagyon fals a gondolkodásom. Éppen ezek a tárgyak csak igazán fontosak, ezekből tevődik össze a világ amiben élünk, ezek a tudományágaknak köszönhető az összes modern vívmány amit mindennapjainkban használunk. Rettentően fontosak! De hát nyilván kevés embernek áll rá ezekre a tárgyakra az agya. Én azt vallom egyébként hogy bizonyos szintig mindent meglehet tanulni. Én sem voltam jó fizikából sem kémiából mégis, nem is értettem sosem. A dolgozatokat mégis megtudtam írni 4-esre. Ellenben most tényleg nem érdekel már a biológia, amire semmi szükségem az érettségizés szempontjából, és nulla tanulás nélkül is sima 3-as vagyok. Pedig kemény tanáraim voltak/vannak. Ha matekból 4-es vagy akkor a fizika sem lehet sokkal nehezebb, az is tele van számítással, csak képleteket kell megtanulni. Az elméletet meg kínkeservesen is de belehet seggelni ha máshogy nem megy. Megértelek hogy rohadtul nem érdekel a tárgy és hátad közepére sem kívánod. De azért egy 3-ast nem olyan nehéz összehozni, tedd félre kicsit hogy mennyire utálod a tárgyat és keress valakit aki segíthet a felzárkózásban. Sok siket neked a továbbiakban!

2016. márc. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"nem tudom, hogy mi a hasznuk."


Az, hogy ha karriert akarsz akkor az reál tárgyak nélkül neheze(bbe)n fog menni, főleg ha hozzácsapjuk a felsorolásodhoz a matekot is.


Humán tárgyakat igénylő szakok nem igazán vannak megfizetve, ellenben az informatika, bizonyos mérnöki és gazdasági szakok nagyon is, közös bennük, mindegyiknek a matek az alapja.


Nyelvekből írtad, hogy jó vagy, arra mondjuk érdemes építeni.

2016. márc. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Azért humán beállítottságú az emberek többsége, mert nem veszik a fáradtságot, hogy leüljenek és gyakoroljanak. Márpedig a reál tárgyakkal csak így megy. Nagyon kevés olyan ember van, aki gyakorlás nélkül tudja ezeket. Semmi más nem kell hozzá, csak kitartás. Persze nyilván egyszerűbb egy vers mondandójáról rizsázni hosszú oldalakat, megértem.
2016. márc. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fizikának az az értelme, hogy elmehess majd mérnöknek, és jól keress felnőttkorodban. Röviden ennyi. :) A trollkodást félretéve, tényleg fordíts nagy figyelmet rá! Ha nem megy, menjetek oda a tanárhoz, biztos mások is vannak az osztályban, akiknek problémájuk van a fizikával, és kérjétek meg, hogy tartson korrepetálást, mert szeretnétek felzárkózni. Tudom, most még ezt nem láthatod előre, de kamatostul meg fog térülni a befektetett energia. :)
2016. júl. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!