Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelem és marketing...

Kereskedelem és marketing szakon nagyon kenni kell a matekot?

Figyelt kérdés

Van ismerősöm, aki közgazdasági irányba készül és egész nap csak matekozik és tanul és tanul.

Én nem mentem egyetemre, csak egy szakmám van, de így a húszas éveimben mégis szeretném. Viszont részemről csak távoktatásban megoldható és ezt a szakot például szokták indítani, valamint érdekel is. De matekból sosem voltam túl jó...

Van olyan aki jobban belelát ebbe a rendszerbe és ki tud segíteni egy válasszal? Köszi.


2016. márc. 4. 08:49
 1/4 A kérdező kommentje:
És kíváncsi lennék a Gazdálkodási és menedzsmentre is. Most nem megy a matek. De bele lehet rázódni?
2016. márc. 4. 08:56
 2/4 anonim ***** válasza:

Feltételezem középszinten fogsz érettségizni matekból.


Kicsit sarkítva ugyan, de azt tudom mondani, hogy az egyetemen tanult matematika szöges ellentéte a középiskolásnak. Van néhány témakör, ami kell és hasznos középiskolából, mégis itt már az a lényeg, hogy járj be, tanuld meg, vannak nagyon jó segítő oldalak is a témában.


Az pedig, hogy mennyire kell 'kenni', arra azt tudom mondani, hogy egy mérnöki, vegyészes stb matematikához képest nem túl vészes, szorgalommal, gyakorlással, utána- (és az órákra be)járással maximálisan teljesíthető középiskolás 2-3-as matekkal is (legalábbis sok egyetemistát sikerült ilyen múlttal felkészíteni hasonló tárgyakra).

2016. márc. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Corvinusra járok emberi etőforrás szakra :) szóval tudok nyilatkozni a matek nehézségről mett kollégistavagyokés jóban vagyok sok emberkévwl. A matek gazdaság és menedzsment ( gazmen) és kereskedelem marketing (kermark) esetén 2 félév. A gazdaságtudományi területen hasonlóak a matek követelmémyek. Kivéve gazdaságinformatika, pénzügy számvitel ( ide matekos gondolkodásmod kell), alkalmazott közgáz és gazdasági ellemző. Ezeknél erösebb matek kell. Utóbbi kettőnél emelt matek kell.


Az operatív tantervet nézd meg, ott tudsz informálodni. Minden egyetem felteszi. Itt fel vannak sorolva a tárgyak utánuk is tudsz nézni h üit takarnak :) szóval ezt nézd meg mindenképp. Ha van még kérdésed írj privit. Szivesen válaszolok

2016. márc. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. márc. 4. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!