Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Újságírással szeretnék foglalk...

Sanyivok kérdése:

Újságírással szeretnék foglalkozni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok Közgazdasági szakközépbe árok, mindenképp szeretnék újságírással foglalkozni, de sajnos nem abba az irányba haladok nem épp nekem való ez az iskola, nem vagyok túlságosan jó tanuló. Mondjuk a magyar nyelv kifogástalanul megy, egyetemen is gondolkoztam már de nem hiszem ,hogy bekerülhetek. Valami tanfolyamra gondoltam mert biztos vagyok benne ha munkát kapnék feltudnék haladni a ranglétrán, mert elég jó írásaim vannak.(Szerintem csak az lehet jó valamiben,aki elhiszi ,hogy ő a legjobb...) Kérlek adjatok tanácsokat mit kéne tennem ,hogy diplomával akár egy vidéki kis lapba is írhassak ? Mert érzem ha sikerülne ki tudnék törni. Köszönöm válaszokat.

2016. márc. 6. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Ha rám hallgatsz tedd azt hogy valami mást választasz! Egyre kevesebb ember vesz újságot, és ezen emberek átlagos életkora is évről évre nő. Általánosan persze lehet hogy mondjuk az MTI-nek van mondjuk egy gazdasági szakújságírója, de a hírportálok egymás cikkeit lopkodják. Ilyenkor kicsit szenzációhajhászkodnak, és pár "firkász" (némelyiket újságírónak nevezni túlzás) fenntartja a hírportált. Tehát ezen a terepen megélni nem igazán lehet, mivel újságíróra lassan annyi szükség lesz, mint mondjuk írógépszerelőre...


Nem bántásból mondom, rengeteg munkanélküli (vagy más területen dolgozó) korábbi újságírót ismerek, ők is ezt mondják.

2016. márc. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A Komlosi Oktatasi Studiot ajanlom az erettsegi utan.

Egy eves hetvegi-esti kepzes, nagyon gyakorlatorientalt es nagyon jo kapcsolatokat lehet epiteni. Mondjuk fizetos, de munka mellett is lehet csinalni.

2016. márc. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem ajánlom, 1 ismerősöm van aki ujságiró lett, 3 évig fősulin nem csinált semmit, visszahülyült érettségi után, egész napokat plázába ült, vicc volt a képzés, aztán most meg cikkenként kap 300 ezer forintot, heti 2-3 cikket tud megirni illetve annyira van igény tunda többet, is de sok ész nem kell hozzá. Persze vannak oylan újságírók akik jól keresnek, de azt csak úgy nem éri el az ember !

Tehát nem javasolnám, mert nem fogsz megélni belőle..

2016. márc. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

értem én hogy nem jövedelmező szakma, csak ha érzed hogy valamire születtél és neked ezt kell tenned,nem szeretek tanulni de mikor fogalmaznom kell tényeket szedhetek csoportba amiből egy nagy cikket írhatok suli újságba nekem az a megváltás, van egy kis piszkos suliújság én vagyok a fő szerkesztője mondjuk 3-an csináljuk de nem zavar mikor azt csinálom érzem ,hogy valamit teszek az emberiségért még ha csak azt írom is le ,hogy mi történt az előző negyed évben. Nekem ez a lényeg nagyon szeretném ha jól keresnék de ez nem fontos azt akarom tenni amit IMÁDOK! Mégha egy vidéki lapba is 47000 ft ért akkor is ez az álmom.Ezt csak az értheti meg aki megtalálta azt ami boldoggá teszi és elrepíti az időt ha vele foglalkozhat.

És megköszönném a válaszokat.

2016. márc. 7. 19:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Heti két-három cikket ír és egy cikkért 300 ezret kap? Szóval ha mondjuk heti 2-t megír, az összesen 8 cikk egy hónapban, 8x300000 az 2400000 ft. Valamit nagyon elírtál :D Vagy a számokat, vagy azt, hogy ebből nem lehet megélni.
2017. jún. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miről akarsz írni? Politika, sport, bulvár...?
2017. jún. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!