Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme a Műszaki menedzse...

Van értelme a Műszaki menedzser Msc-nek?

Figyelt kérdés

Mérnöki alapszakon fogok végezni hamarosan és mivel nem köt le eléggé a mérnöki munka, így gondoltam ezzel a végzettséggel szélesíteném az elhelyezkedési lehetőségeimet. Nektek mi a véleményetek erről a szakról? Sokan írják, hogy büfészak, de nekem mellette már lenne egy mérnöki diplomám. Ebben az esetben milyen lehetőségeim lennének?

A bolognai rendszer nem elég jó ahhoz, hogy más területen tanuljak tovább sajnos.



2016. márc. 9. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
27%

Ilyen végzettséggel elvileg elmehetsz igazi okleveles mérnököknek parancsolgatni akik majd úgy érzik, hogy belekontárkodsz a munkájukba, mindezt jogosan.. Persze annyira azért nem fogsz belefolyni a tevékenységükbe, hogy mélységeiben meg is értsd azt és valódi segítség legyél számukra, inkább csak összekötő, manageri szereped lesz, amivel középvezetői szintig, vagy valamiféle termékfelelős szintig simán eljuthatsz..

Elég jól lehet vele keresni, de persze csak akkor, ha sikerült találnod olyan munkáltatót, akinek jobban megéri egy tapasztalatlan újoncból jó managert képezni, mint egy közepesen hasznos, jó kommunikációval rendelkező mérnökből, aki már valamit letett az asztalra és átlátja a cég működését, szokásait, kultúráját..

BSc-re ezt a szakot egyáltalán nem ajánlom, mérnök alapdiplomával kiegészítve már "hasznosabb".

2016. márc. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Mérnöki alapszak? Gépészmérnökire gondolsz? Mert azzal az alapszakkal műmen Msc-vel nagyon jó lehetőségeid lesznek. Annyira hogy kb te válogathatsz az ajánlatok közül.

Műmen tényleg nem a legütősebb önmagában, azért azzal is el lehet helyezkedni, de ha mellette van egy mérnökid, akkor nagyon jó választás.

2016. márc. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mérnöki alapszakkal simán megéri, ha érdekel. Én is mérnöki alapszakkal végzem, mondjuk én csak azért jelentkeztem, hogy lehessen marketing területen gyakorlatom (diákként simán felvesznek hozzá illő végzettség nélkül, utána meg már a tapasztalat számít, nem a diplomám), és elég jól sikerült, még van vissza egy félévem, de már teljes állású marketingesként fogok kezdeni szeptemberben egy nagy multinál.

Más évfolyamtársaim pl energetikai mérnök végzettséggel is simán találtak projektmenedzseri munkát, az évfolyam nagy része pedig a Bosch-nál dolgozik suli mellett teljes állásban már, és jobban keresnek, mint az építőmérnök vagy gépészmérnök ismerőseim (mind BME-n végzett).

2016. aug. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!