Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pontosan mit jelent "emelt...

Pontosan mit jelent "emelt szintű érettségi vizsga testnevelés és biológia, vagy történelem tantárgyakból"?

Figyelt kérdés
Szóval a felvételihez kell a Tesi Emelt, meg vagy a Töri vagy a Biosz emelt? (Ha igen a kettő közül melyik a könnyebb?)

2016. márc. 11. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen.

Hogy melyik a könnyebb, az egyénfüggő.

Mindkettő inkább "tanulós" mint "megértős".

A történelem emelt szinten a vizsgázók általában néhány ponttal jobb eredményt érnek el, és többeknek sikerül 90% felett megírni. Tehát elvileg előnyben lehet a töriből érettségiző a bioszból érettségizővel szemben.

2016. márc. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Éretsz az egyetemi dolgokhoz bővebben?
2016. márc. 11. 19:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Nyilván attól függ, mi a kérdés:)
2016. márc. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Biztos vagy te abban, hogy két emelt kell? Rákerestem a TF-re, de ott sehol nem írnak két kötelező emeltet.

[link]

2016. márc. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4-es, pedig oda van írva: "pályaalkalmassági (Alk) és testnevelés (E) és biológia v. történelem"


Tesi és vagy biosz vagy töri emelt!


Egyébként el lehet úgy is kezdeni az egyetemet ha már elmúltam 22? Kicsit későn kezdtem el tanulni, így csak jövőre lesz meg az érettségi és csak ezután tudom elkezdeni!

2016. márc. 11. 23:26
 6/11 anonim ***** válasza:

Istenem, szerencséd, hogy a magyar nem felvételi tárgy! Nem kell bioszból vagy töriből emeltezned!

És a korod nem számít.

2016. márc. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Várjunk akkor ez azt jelenti hogy Emelt szintű tesivel és középszintű törivel be lehet jutni...? Mert kétlem. :D
2016. márc. 11. 23:44
 8/11 A kérdező kommentje:
Jó semmi értem. Tényleg szar vagyok magyarból honnan tudtad? :D
2016. márc. 11. 23:51
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyébként akkor ha mondjuk megbukok materkból meg magyarból, viszont jól sikerül az emelt tesi meg a töri-angol akkor is bejuthatok, úgy hogy a matek-magyar combón buktam?
2016. márc. 11. 23:56
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy nem jutsz be, mivel akkor nem lesz érettségi bizonyítványod. De kettessel bejuthatsz, ha a felvételi tárgyakat duplázod.

Nagyon kevés az az egyetem (kb az orvosival ki is merül), ahol két emeltet kérnek. A plusz emelttel persze 50 többletponthoz juthatsz, ez nyilván növeli a bejutási esélyedet, de csak ha elég magas %-ú. Pl 60%-os emelt duplázással annyit ér, mint 85% közép, 70%-os emelt annyit, mint 95%-os közép, 75% emelt=100% közép.

2016. márc. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!