Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Babits, vagy Janusz? (pécsi...

Babits, vagy Janusz? (pécsi gimnázium)

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy melyik gimnáziumba menjek. Mindkét helyre felvettek, elsőnek a Babitsot jelöltem meg, de még módosíthatok. Ti melyikbe mennétek? Szerintetek, mik az iskolák előnyei és hátrányai?

2016. márc. 14. 19:45
 1/1 anonim ***** válasza:
A Babitsról ugyanazt tudom írni, mint az összes többi kérdésnél, vállalva ezzel, hogy nullára le leszek szavazva az elvakult szülők/diákok által. Ne menj oda. Egy-két üdítő kivétellel (Pethőné például azt hiszem ott van még, az ő tankönyvei egyébként tragikusak, úgy ahogy vannak, csak az óráinak a módszertana miatt ekkora körülötte a hírverés, mert a hozzáállása elismerésre méltó) idióták, a tanítás azt jelenti számukra, hogy irtózatos mennyiségű anyagot b@5znak a diákokra, hogy majd beleszakadjon, mert a sznob szülők ezt várják egy "elit" gimnáziumtól. Az elitizmust sajnos az oda járók 90%-án érezni is lehet, annyira el van bennük ültetve az "Én vagyok valaki, mert a Babitsba járok, te meg nem" életérzés, hogy egészen elképesztő mértékben arrogánsak, annak ellenére, hogy legalább a felük elkényeztetett, drogos, alkoholista szellemi toprongy, akit a szülei már fiatalon tönkretettek a napi 6-7 óra kötelező tanulással. Az iskola vezetéséről, és erkölcsi, etikai hovatartozásáról pedig annyit, hogy amikor néhány éve a szadista állatkínzó Szabó Bálint lebukott kismacskák brutális legyilkolásával, és ennek videóra vételével, az iskola vezetése gyakorlatilag el sem határolódott tőle, nem indult fegyelmi eljárás, nem rúgták ki a férget, le lett tudva annyival, hogy "Egyébként jó tanuló, nincs vele semmi baj". Ez, hogy az ember értékét a tanulmányi eredmény kizárólagosan határozza meg, egyébként sajátja az összes pécsi "elit" iskolának, de a Babots és a Lőwey különösen ludasak benne. Lehetsz akármekkora semmitérő emberi roncs a magánéletben, lehetsz szadista, lehetsz pedofil, lehetsz drogos, senkit nem érdekel, csak nyerd sorban a versenyeket. Én ISKOLÁT választanék a saját gyerekemnek elsősorban, nem versenyistállót.
2016. márc. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!