Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 26 évesen elkezdeni főiskolát?...

26 évesen elkezdeni főiskolát? Nem késő?

Figyelt kérdés
2016. márc. 15. 07:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
És 40 évesen ? :)))
2016. márc. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nem az, ne félj :)
2016. márc. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

Sosem ertettem ezt a hozzaallast. A magyarok 80%-a ugy all hozza, hogy ha van is egy diplomaja/erettsegije, akkor az boven eleg neki es "ciki" a tovabbiakban a tudasvagy, illetve uj vegzettseg megszerzese. Ok azok, akik, ha talalkoznak egy kerdessel, amire nem tudnak egybol valaszolni, inkabb legyintenek ahelyett, hogy utanajarnanak.


Engem is probalnak lebeszelni a masodik diplomam megszerzeserol, mert hogy milyen oreg leszek 30 evesen elkezdeni az ujabb tanulmanyaimat - szerintuk ujra iskolapadba ulni, es tovabbkepezni magam valami gyerekes dolog csak azert, mert ok nyugnek ereztek, ha anno ki kellett nyitniuk egy tankonyvet es muvelniuk kellett magukat ahhoz, hogy egy-egy vizsgajuk sikeruljon. Csak sajnalni tudom az ilyen embereket, oket nem tudom ertelmiseginek tartani a diplomajuk ellenere sem.


Igenis, ha benned megvan a tettvagy es meg tudod teremteni szamodra hozza a lehetoseget anelkul, hogy a szuleidre aranytalanul nagy terhet ronal, akkor hajra! ;) a legtobb ember csodalkozni fog, esetleg rosszindulatuan all majd a dologhoz, de ne foglalkozz veluk!


23L

2016. márc. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm csak tudom legtöbben 19 évesek
2016. márc. 15. 07:57
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Hol élsz a hetvenes években? Ma már messze nem csak 19 évesek járnak főiskolára.. Egyébként meg ha azt mondjuk, hogy késő, akkor hagyod a fenébe? Te neked kell eldönteni, hogy mit szeretnél..
2016. márc. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
100%
En 35 evesen iden szerzem a masodik diplomamat.
2016. márc. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
32 évesen diplomázom (először) és fogok még tovább is tanulni (nem master, hanem másik bsc). Én nem érzem, hogy késő lenne. Amikor már azt érzem, hogy "késő", akkor haldoklom. Akkor már mindegy. Addig nekem nem mindegy, mivel foglalkozom. 5 évért is érdemes küzdeni, nemhogy ötven-hatvanért. Nem így látod?
2016. márc. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

26 évesen még 40 éved van a nyugdíjig, de lehet, hogy 45.

Tartós tejet már ne vegyél...

2016. márc. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:

Nem!


Sőt, ha nem nappali, hanem levelező képzésre mész, akkor jó eséllyel te a fiatalabbak közé fogsz tartozni. Sokan kezdik el 30-40 éves korban. Van aki azért, mert korábban nem volt rá lehetősége, és most tudta megteremteni azt, van, akinek eddig nem volt rá szüksége. A tanárok jelentős része is jobban tiszteli azokat, akik később, esetleg munka mellett vágnak bele.


Nem lehetetlen 50-60 éves főiskolást sem látni, van aki kalandvágyból ül be, van akinek a munkaköre olyan, hogy megköveteli.


Neked is jobb, mert az élettapasztalatod már segíti a megfelelő szak kiválasztását és az iskolai fejlődést is, ugyanis az egyetem/főiskola más világ, mint egy középiskola. Hajrá, kitartást!

2016. márc. 16. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
Nem keso, hajra! En is 8 eves kihagyas utan folytattam a tanulmanyokat, mint annyian masok.
2016. márc. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!