Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezek közül melyik nyelvszak...

Ezek közül melyik nyelvszak érné meg legjobban?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudok dönteni, több nyelv is nagyon érdekel. Németből és angolból felsőfokúm van, Németországban voltam is fél évet, szóval az aktív tudás, az angolt aktívan nem használtam jó ideje. Amiken gondolkodom:

- skandinavisztika: angol és német után könnyű lenne, érdekel a skandináv kultúra, meg amúgy is a keményebb zenei műfajokat szeretem, szóval testhezálló lenne:)

- szlavisztika: lengyel vagy orosz, a szívem a lengyelhez húz, de az orosz is nagyon tetszik

- japán: a különlegessége miatt. Tetszenek a kanjik, a japán kultúra is nagyon érdekes. A kínain is gondolkodtam, de az nem tetszik annyira.

- arab: hastáncolok egy ideje, és tetszik a nyelv is, a kultúra itt is ősi, de lányként azért sok eleme van, ami nem igazán tetszik. És ha meg is tanulnám tolmácsszintre, nőként lehet, hogy nem vennének komolyan. (Plusz nagyon nehéz nyelv, sokkal nagyobb energiabefektetés lenne, mint pl. a svéd...)


Minornak vagy angolt, vagy törit, irodalomtörit gondoltam, egy teljesen új nyelv mellé nem tennék még egy teljesen újat. Bár a finn csábít, de szerintem ha a minorom is egy nyelv lenne, az hátráltatna abban, hogy a főnyelvemet valóban jól elsajátítsam.



2016. márc. 16. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

"Ezek közül melyik nyelvszak érné meg legjobban?"


Mégis milyen kritérium szerint szeretnéd az optimumpontot meghatározni?

- keveset akarsz tanulni

- könnyűt akarsz tanulni

- biztosan el akarsz tudni a nyelvvel helyezkedni

- sok pénzt akarsz vele keresni

- minél több emberrek akarsz tudni beszélni


Ha nem mondod meg melyik szempont szerint szeretnél optimalizálni akkor mi honnan tudjuk helyetted? Mi találjuk ki?

2016. márc. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elhelyezkedés és kereset szemponjából is érdekelne. Meg hogy fordítóként melyik lenne ezek közül a leghasznosabb.
2016. márc. 16. 11:32
 3/5 anonim ***** válasza:
véleményem szerint csak azt érdemes elkezdeni amelyiknek a kultúrája is nagyon érdekel, mert maga a nyelvtanulás viszonylag kis része a nyelvszakoknak, nyilván első évben rengeteg a nyelvóra, de a nagyobb hangsúly az irodalmon, nyelvészeten, történelmen illetve a kulturális ismereteken van a továbbiakban.
2016. márc. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát igen, ez nyilvánvaló... Ilyen szempontból az arab mondjuk kicsit kiesik talán. Érdekes, de annyira egybefonódott az iszlámmal...


Mondjuk ilyen szempontból vagy a lengyel, vagy a svéd/norvég a nyerő akkor. :) Esetleg a finn. A finn nyelv tetszik a legjobban az északiak közül, viszont a germán skandináv kultúra jobban vonz.


Lengyel-svéd/norvég/finn szak...:D Lehet, hogy utóbbi háromból kéne mégis minort választanom.

2016. márc. 18. 18:09
 5/5 anonim ***** válasza:

szerintem megpróbálhatod, én mondjuk két új nyelvet nem mertem elkezdeni, mondjuk nem is volt a kis nyelvek között másik, ami annyira érdekelt volna. ilyen esetben viszont az órarend összeállítása lehet kicsit nehézkes. valamint azt sem szabad elfelejteni, hogy például szlavisztikán a lengyel mellett egy második szláv nyelvet is tanulnod kell, vagy skandinavisztika főszakon egy második skandináv nyelvet.

egyébként meg sokan az első két félévben elvégzik a minoros alapozótárgyakat, de rájönnek, hogy nem bírják a főszakot és a minort együtt, így keresnek egy könnyebb minort, vagy specializálódnak, és akkor az elvégzett tárgyak meg mennek szabad kreditbe. szóval ha elkezded, de mégsem megy a két új nyelv együtt akkor max. a minort nem folytatod. :)

2016. márc. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!