Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi után ti hogyan...

Érettségi után ti hogyan tovább? Hogyan dontottetek el?

Figyelt kérdés
Jelentkeztetek foiskolara/egyetemre?Ha igen milyen szakra?Van aki okj-s tanfolyamot tervez?Jovore erettsegizek es nem nagyon tudok dönteni hogy menjek e főiskolára vagy tanuljak szakmát.A ketto kozr hezitálok:védőnő es pénzügyi es számviteli ügyintéző.Ti hogyan dontottetek?
2016. márc. 28. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt túl jó tinikorom, ami ámbár nem kapcsolódik annyira közvetlenül, de így döntöttem el, hogy óvodapedagógiára szeretnék menni. Most fogok végezni, de nem hinném, hogy közvetlen a szakmában helyezkednék el. Tovább tanulok.

Pénzügy és számviteli szak elég nehéz, de jól el lehet vele helyezkedni, védőnő, ahogy a tanári, úgy az egészségügy is nagy bajban van. Nem ajánlom.

2016. márc. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Anya is azert próbál lebeszélni egészségügyi szakokrol mert alul van fizetve es mennyire nem becsülik meg az egeszsegugyiseket.Sajnos tenyleg igy is van.De fölöslegesnek ereznek elvégezni egy mernokszakot például ha nem erdekel es nem szeretnek ilyesmivel foglalkozni.Attol felek hogy kesobb meg annak.Noverem szulesznonek tanult de otthagyta utolso evben,es mast kezdett el tanulni.Nem akarok idot pocsekolni sem.Tudom hogy ez mar a milliomosok ilyen kerdes.Nem is arra kérem a valaszt hogy mi legyek.Hanem inkabb hogy ti hogyan dontottetek illetve mennyire bantatok meg,mennyire jo?Ilyesmik..
2016. márc. 28. 15:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Én érettségi után továbbtanultam. Olyan 16 éves koromig volt egy elképzelésem mi akarok lenni (ezt úgy 13 évesen találtam ki, erősen kapcsolódott az akkori hobbimhoz), majd 17 évesen már kicsit több opció is szóba jött. Végül 12. osztály év elején még abszolút nem voltam biztos a dolgomban, de aztán februárra magától kialakult (programtervező informatika). Azóta a BSc-t elvégeztem, most MSc-n vagyok.

Nem bántam meg, mert szeretem csinálni, BSc másodéve óta dolgozom is egy cégnél fejlesztőként.


Ha elfogadsz egy tippet: Először csak és kizárólag azokat a szakokat hozd fel opcióként, amelyeket tényleg szeretnél és el is tudod magadat képzelni benne. Majd ezek között kezdj el sorrendet felállítani egyéb tényezők alapján (pl. fizetés). Tényleg olyat válassz, amit szeretsz, csak úgy van értelme.

2016. márc. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat😊 meg szerencsere van egy evem de mar gondolkodok ilyeneken..lehet megis a védőnő szak lenne a jobb mivel azt jobban szertnem csinalni..de ha belegondolok..mihez kezdjek 90ezer forinttal?
2016. márc. 28. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!