Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelentkezett itt valaki ELTE-...

Jelentkezett itt valaki ELTE- biológiára?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 2. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Én. 420körüli pontra számítok, de több is lehet, ha a biosz jobban sikerül.
2016. ápr. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Én már oda is járok :D
2016. ápr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

És milyen az egyetem? :D

Szerintem a ponthtár 400 körül lesz

2016. ápr. 2. 22:38
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első félév könnyű (az a "beetetés"), utána nagyon nehéz csúszás nélkül megcsinálni, a felvett hallgatók közül a fele se ér végig még így se.
2016. ápr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

2 éve jelentkeztem, de abba kellett hagynom költözés miatt.

Vannak olyan tanárok, akik szivatnak, vannak rendesek. A tárgyfelvétel nehéz, mert véletlenszerűen sorsolja ki egy rendszer, hogy bekerülsz-e abba a gyakorlati csoportba, ahova szeretnél. ha nem, akkor még az is lehet, hogy ütközik egy másik tárggyal. nem egy ember csúszott már ilyen "apróság" miatt.

Nagyon sok az egymásra épülő tárgy. Azaz ha nincs meg "A" tárgy, akkor automatikusan megbuksz "B" tárgyból is, akkor is, ha "B" tárgyból már levizsgáztál 5-ösre.

A gyakorlatokra való bejárást szigorúan veszik. (Én pl. a költözés miatt nem tudtam volna bejárni állatrendszertan gyakorlatra, ami előfeltétele az á.rt. előadásnak, ami meg az etológia előfeltétele. Így 3 tárgyból buktam volna egyszerre.

De amúgy nem volt rossz odajárni, nagy tudású tanároktól tanulhattunk. A legjobban az tetszett, amikor előadáson eltértek a tárgytól, és olyan dolgokról beszéltek, ami nem szorosan a tananyag része, de érdekes kutatások, biológiai "titkokat" mondtak el.

Vannak kritérium tárgyak (biosz és kémia). Év elején írtok egy szintfelmérőt, azt hiszem 70%-tól van meg. Ha eléred, nincs több dolgod vele, ha nem, akkor fel kell venni a tantárgyat és vizsgázni belőle. 2 félév van rá, ha nem sikerül, akkor nem folytathatod ott a tanulmányaidat. Érdemes odafigyelni rá, mert ezek is előfeltételek. Tehát ha pl. nem sikerül a kritérium kémia, automatikus a bukás általános kémia előadásból és laborgyakorlatból is.


Van kérdésed? Szívesen válaszolok, ha tudok. :)

2016. ápr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Milyen tárgyakból vannak ilyen szintfmérők? Ezeket meg lehet találni valahol ?
2016. ápr. 6. 18:47
 7/10 A kérdező kommentje:
Mármint az egyes szintfelmérő feladatsorokat
2016. ápr. 6. 18:48
 8/10 anonim ***** válasza:
amikor még én jártam oda, nekünk matekból és kémiából volt ilyen kritérium, de konkrét feladatsorok nem voltak, de amúgy nem voltak vészesek, gimis alaptudással sztem meg lehetett csinálni. nekem a biosz nem jött be, ráadásul mivel 300 embert felvesznek ezért nagyon szórják is ki őket
2016. ápr. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Most kémiából és bioszból van. 2 féléved van megcsinálni, félévente 3 alkalom, utána kirúgnak.

3 éve vezették be a bioszt a matek helyett (én is ebbe estem már pont bele).

Ez a kémiához volt:

[link]


Biosznál nincs ilyen speci oldal (vagy legalábbis én nem találtam), de gimis tananyagot kérnek itt is számon és a tanár valami eszméletlenül jó (ő is középiskolai tanár) :) Átmentem elsőre, de bejártam pár ismerősömmel, mert az unalomig ismert dolgokat is elmondta érdekesen.

2016. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is erre a szakra jelentkeztem.


Szerintem szinte biztos, hogy 400 alatt lesz itt a ponthatár.

(30 pontot nem emelkedhet egy olyan szakon, ami 1. eleve nem olyan hű, de alacsony ponthatárú ahhoz képest, hogy nem kell két emelt érettségi; 2. nem túl népszerű - nézd meg a természettudományi karokra jelentkezők arányát az összes jelentkező között - a többihez viszonyítva kicsi.

A biológia pedig egy nagyon szerteágazó tudomány, és sokakat érdekel. Szerintem könnyű is. Évek óta itt a legmagasabb a ponthatár a termtud-os szakok közül, pont ezért.

Szóval nem hiszem, hogy csökkentik a helyek számát.)

2016. jún. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!