Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudtok be vált tanulási...

Fruzskaa2002 kérdése:

Tudtok be vált tanulási módszereket?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 3. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Elsősorban törekedni kell az információ teljes megértéséhez . Érdemes a kapcsolódását és a bővebb környezetét is feltérképezni . Sokszor hangosan kell felolvasni vagy videón hanganyagon többször megnézni . Ismétlés lényeg a tudás alapja . Saját szóhasználattal érdemes leírni lényegre tömörített adatokat . Fél órákat hagyni kell lazításra , akkor marad meg biztosan ha este az ágyban fel lehet eleveníteni és szinte automatikusan jön .
2016. ápr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az egyszerű ismétlés nem túl hatékony.

Az is jót tesz, ha különböző jegyzetekből / könyvekből olvasod át ugyanazt az anyagot, illetve ha a saját jegyzeted / vázlatod az alapján kiegészíted.

Felmondani is hatékony lehet, bár nekem az nem jött be.

Vagy fejből vázlatot készíteni, aztán a könyvet ellenőrizve kiegészíteni.

Vagy ábrákat rajzolni.


A pihenőidő is fontos. Ha nagyon nincs idő pihenni, az is segít, ha különböző típusú anyagrészeket veszel át egymás után.Pl. ha belefáradtál az elméletbe, akkor elkezdesz számolni. De az alvással tényleg ne spórolj!

2016. ápr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Több forrás, mind-mapping, megfelelő tömörségű, külalakú jegyzet, plusz ha van tanulótársad, akinek segítesz/felmondod neki az anyagot, az segít.


Pl. én úgy szoktam nekiállni, hogy a jegyzetemet kivonatolom, aztán átfutom a könyvet/pdf-et, más jegyzetét, és odafirkantom a kivonatom oldaljegyzetébe a plusz infókat, amik még hozzájöttek.

Mondjuk van 20 oldal jegyzeted, meg 50-100 oldal szöveged könyvben/pdf-ben/más jegyzetéből, és az egészből csinálsz egy kezelhető méretű, 5-10 oldalas kivonatot.

2016. ápr. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm de nekem ez ajegyzetes dolo nem jó mert új tk családunk van :/
2016. ápr. 7. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!