Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha gazdaságinformatikus BSc...

Ha gazdaságinformatikus BSc szak mellett el szeretnék kezdeni egy mérnökinformatikus BSc-t az hogyan működik pontosan?

Figyelt kérdés
Most fogok végezni GI-n a 2. félévemmel, de nagyon megtetszett a programozós vonal, és arra sokkal több lehetőség van mérnökinfón, ezért szeretném azt is elkezdeni következő félévben. Az lenne a kérdésem, hogy mivel ugye a tárgyak 80%-a megegyezik, akkor amiket megcsináltam lényegében ott is automatikusan meglesznek:

2016. ápr. 12. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Felvételizel, felvesznek, majd ott megérdeklődöd, hogyan működik a tárgyelfogadás. Ők döntik el, mit fogadnak el és mit nem, de nyilván egy csomó mindent el fognak. A tárgytematikától, kreditszámtól függ. Kicsi durva becslésnek tartom amúgy a 80%-ot.
2016. ápr. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A 80% nem durva becslés, 2 mérnökinfóssal vagyok egy albérletben pontosan tudom a tárgytematikát, az alap 80% ugyanaz, a maradék 20% nekem gazdasági tárgyak, nekik műszaki. A tárgyakat ha ugyanazon egyetemről van szó akkor meg elfogadják biztosan nem?
2016. ápr. 12. 19:45
 3/7 anonim ***** válasza:

a 80% valóban durva becslés, mivel a mérnök infósok ezeket a tárgyakat nagyobb mélységben veszik mint a gazdinfósok (még akkor is, ha kreditszámban ugyanaz).. A tematikát hasonlítsd össze..

De kíváncsi vagyok mit sikerül majd elfogadtatnod, leírhatnád majd ide ha sikerült elintézni..


Kérdésedre a válasz:

igen, ha elfogadják, akkor az olyan mint ha "ott is meglennének"

de valószínűleg:

1.nem fogják az összeset csak úgy elfogadni

2. ez az 1. évedre még ilyen "egyszerűen" el is intézhető, a 2. és 3. évedre biztosan nem, ezért talán érdemes majd műszaki tárgyak közül az infósat elfogadtatnod a jelenlegi szakodon és nem fordítva...

2016. ápr. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem lesz jelentősen több prg-ozós tantárgyad viszont tanulhatsz fizikát meg egyéb töltetlék izét (szvsz). Akkor már miért nem mesterszakon nyomod valahol utána? Gazdinfóról mehetsz a prog matematikusra de a mérnökinfóra is....
2016. ápr. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kérdésekre válaszolva nem tanulják egyáltalán más mélységben a közös tárgyakat, együtt vannak velünk, közös óra, zh, vizsga. Azért akarom azt is elkezdeni, mert difftárgyak ott lényegesen több programozási lehetőséget biztosítanak. Egyébként mérnökinfó msc is szóba jöhet még, egyelőre még csak golndolkozok az opciókon, majd vizsgáim után az egyetemen is érdeklődök ezekről hogy pontosan hogyan működik, mert ezekről sokat nem tudok.
2016. ápr. 14. 13:47
 6/7 anonim ***** válasza:

"nem tanulják egyáltalán más mélységben a közös tárgyakat"


Ne haragudj, de ezt elégé nehezemre esik elhinni, tekintve hogy két külön szakról van szó és mindkettő tematikáját jól ismerem (BME, BCE vonatkozásban).

Ugye itt inkább csak alapozó tárgyakra/tematikákra gondoltál? (pl. Analízis, Diszkrét matematika, Számelmélet, Lineáris algebra, Mikroökonómia, Makroökonómia, Programozás alapjai stb.)

Mert ha már felsőbb években sincs sok különbség a két szak között akkor sajnos van egy rossz hírem...

2016. ápr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen az alapozó tárgyakra gondoltam, azok teljesen ugyanazok, együtt is vagyunk rajtuk. Később 4-5 félévtől van a lényegi különbség, éppen ezért érdekelne mérnökinfó is. Meg közben is van azért tárgy, ami érdekelne, de gazdinfón nincs pl. Algo
2016. ápr. 14. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!