Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Általános iskolában sport...

Dogey1 kérdése:

Általános iskolában sport vagy angol?

Figyelt kérdés
El kell döntenünk hogy a fiam akit most iratunk be általános iskolába milyen emelt szintű szakra menjen. Sportok közül válaszható lesz 5.-ben úszás, jégkorong, evezés, kosár, vízilabda. De ezt már leigazoltan kell csinálnia, akár hétvégén is. Az angolosok pedig 8. végére középfokú nyelvvizsgát tesznek le.

2016. ápr. 12. 22:29
1 2 3
 1/22 Eszter76 ***** válasza:
64%

Muszáj már általánosban kinyírni szerencsétlen gyereket? A sima tananyag is bőven sok még egy jó képességű lurkónak is! Sima osztályt válassz, mindenféle emelt szutyok nélkül, ha van... sajnos egyre kevesebb van...

Ha jó képességű a gyerek, akkor nem marad le semmiről - majd középiskolában elég terhelni. Sportolni meg úgy is mehet, ha nem kötelezi rá az iskola - ha akar és bírja suli mellett. Ha meg nem annyira kiemelkedő, akkor meg pont elég lesz neki a normál tananyag (még sok is). És az utóbbihoz nem kell, hogy bármi gond legyen vele, elég ha nem átlagon felüli...


Ha nincs mód, és muszáj választani, akkor a gyerek "típusa" legyen a döntő. Ha örökmozgó kölyök, aki a legszívesebben odakint rohangál, akkor sportot választanék neki; ha meg már oviban is simán angolul nézte a kedvenc rajzfilmjét vagy kérdezgeti a tárgyak idegen nevét, akkor menjen nyelvszakra. :-)

2016. ápr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%
Ez valami csodagyerekképző? Vagy kamukérdés? A gyereknek gyereknek kéne lennie! Én biztos nem iratnám olyan iskolába (ha egyáltalán létezik ez a felvázolt), ahol rabszolgaként hajszolják. Jó a sport - amíg kedvtelésből csinálja, olyan időbeosztásban, ami neki jól esik. Természetesen szükséges az angol is, de 8.-ban a középfokú nyelvvizsga nem szükséges, nem is érettek rá, mert magyarul se tudnak mit kezdeni olyan témájú és szókincsű szövegekkel. Csak mondom, hogy a középfokú nyelvvizsga korhatára 14 év, júniusi gyerek ne jelentkezzen abba az iskolába?
2016. ápr. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ezt például nem tudtam hogy 14 év a korhatár a középfoknál. Körzetileg ide tartozunk ezért is esik erre a sulira a választás. A sport azért szinpatikus mert nem csak a tanulásról szólna a bentléte, és unottan fáradtan várja már az ötödik óra végét. Viszont kicsit elriaszt hogy felsőben le kell igazolni egy egyesületben a választott sportágban és hétvégén is versenyek lesznek... Angolra több ovistársa megy, viszont ezzel pont hogy jobban terhelném szellemileg.
2016. ápr. 12. 23:35
 4/22 anonim ***** válasza:
Írd már meg, melyik ez az iskola, úgy utánaolvasnék a honlapjukon. Nem vagy köteles a körzetibe menni, ha ott kizárólag speciális osztályok vannak. Amit mellesleg nem hiszek.
2016. ápr. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Szerintem angol. Kivéve ha a felsorolt sportokhoz van már valamilyen affinitása, de az angol akkor is jobb választás.
2016. ápr. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
24%

A nyelv nagyon fontos ! A magyar oktatás színvonalát mutatja hogy a gyerekek nem képesek egy középfokú nyelvvizsgát lerakni 8.-osztály végére ! 4-5 év alatt ha megfelelő oktatást kapnának azok a gyerekek akkor 80 százalékuk letudna rakni egy nyelvvizsgát !


Idegen nyelv ismeret nélkül egyre nehezebb boldogulni ! Ha a sportot választjátok akkor is nagyon ösztönözd kell a gyerekedet hogy foglalkozzon az angollal !


Az angolt nem lehet kikerülni sajnos , azzal csak segítesz neki ha arra biztatod hogy 8. osztály év végére legyen egy nyelvvizsgája !


A sport is fontos és úgy gondolom hogy egy egészséges ember életének részét kell hogy képezze a mindennapi testmozgás !


Szerintem mindegy melyiket választod , az az igazság hogy a nyelv és a sport is kell ahhoz hogy a gyerek majd boldog és harmonikus életet tudjon élni !


Ilyen korban azonban még nehéz eldönteni hogy a gyerek majd mit is szeretne igazán ... Lehet hogy például a választható sportok közül később egyiket sem fogja megszeretni ...


Én a helyedben Angolra íratnám be és mindenféleképpen keresnék egy sport egyesületet ahol délután letudja vezetni a feszültséget , és ahonnan esetleg ha később úgy szeretné versenyszerűen is eltudna kezdeni sportolni !

2016. ápr. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
6-os, te a saját anyanyelvedből nem tudnál levizsgázni! Csak nem rossz oktatásban részesítettek azok a fránya tanárok nem 4-5, hanem 12 éven át?! Rövid szövegedben pontosan 20 helyesírási hiba van, köztük igen durvák, amiket alsóban kellett volna megtanulni!
2016. ápr. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Nálunk is két osztály indult, nyelvi vagy tesis. De nem voltak ilyen kikötések. A végén viszont kiderült, hogy pont semmi értelme nem volt.

Az angolos osztályban másodiktól "emelt" óraszámban volt angol, a tesisben már elsőtől a tesi, viszont így ők csak negyedikben kezdték a nyelvet. Az "emelt" nyelvi óraszám: negyedikben volt a legtöbb, heti 4 óra, aztán nyolcadik osztályig heti 3. Összesen 4 ember került úgy ki az osztályból, hogy tudott angolul, és ők is csak azért, mert ugyanahoz a különtanàrhoz jàrtak heti 2x.

Ennek ellenére mindenképp a nyelvet választanàm, sportolni iskolán kívül is tökéletesen elég.

2016. ápr. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet azokkal, akik beszóltak. Én Ausztriába jártam általánosba. Egyik szülőm sem német anyanyelvű és még angol is van elsőtől. Negyedik osztálytól olasz / francia. Ez lenne a normális. Engem nem terhelt le a nyelvoktatás. Örülök neki utólag, hogy nem csak egy nyelven makogok alapfokon sem. Én angolra iratnám a gyereket. Később ő is hálás lesz. De kérdés az,hogy ki tanítja, mennyire tud. Durva magyar akcentussal nincs értelme megtanulni.
2016. ápr. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Az angol melyik évben kezdődne?

Az sajnos most nem derült még ki, hogy fiad mennyire harapja majd az angolt, illetve mennyire nem. Pedig attól igen sok függene, kb a játék és a kényszermunka közötti terjedelemben. Így hát lutri lesz most a választás.

2016. ápr. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!