Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Végzettség, pályamódosítás,...

Végzettség, pályamódosítás, teljesen más irány? Vannak itt ilyen emberek? Lent

Figyelt kérdés

Szóval elvégeztem a BGE-n a psz szakot. De igazából már a második év után biztos voltam benne, nem ez az én utam. Most egy magyar cégnél dolgozom, a gazdasági dolgokat csinálom én, könyvelés, önköltségszámítás, stb...

Az érdekelne, hogy vannak-e itt hasonló végzettségűek, akik szintén nem találták meg a hivatásukat ebben a szakmában? És hogyan váltottatok?

De jöhetnek még jogászok, vagy mérnökök is, orvosok, bárki, akinek olyan diplomája van, amiből elég nehéz teljesen más irányba fordulni, és neki mégis sikerült.



2016. ápr. 13. 01:59
 1/4 A kérdező kommentje:
ötleteket szeretnék, és erőt meríteni, mert azt tudom,hogy váltani szeretnék, nagyjából azt is merre...csak az inspiráció hiányzik, és egy két ötlet.
2016. ápr. 13. 02:01
 2/4 anonim ***** válasza:

Talan elobb ird le melyik az a terulet ami erdekel teged. En eletemben tobbszor valtottam, mar egeszen kozepiskolaban is eloszor informatikai palyarol a mernoki fele aztan a vendeglatas fele majd most a kozgazdasagi iranyt tuztem ki celul, de lehet ebbol is valtas lesz. Egy valamire viszont rajottem, hiaba a reneszansz ember stilusom, ha nem szulettem modos csaladba es nem 19. Szazadot irunk. Ma mar nem kemeny evek es aldozatok aran lehet csak palyat modositani. A legutolso valtasom nem volt epp zokkeno mentes, kerek ket evembe telt mire palyara alltam es meg csak most tanulom az egyetemen a dolgokat legalabb 1 ev mire mumka kozelebe kerulok vele:).

Szoval mai gyorsulo es folyamatosan valtozo vilagunkban es orszagunkban foleg altalanos esetben lehetosegeink vegesek:)

Persze mindig azon az uton haladj amit a szived sug. Ja es soha ne hallgass masra, mert az mar nem a te utad lesz, nem a te onbeteljesulesed :)

En anno jo parszor itt rontottam el, ezeknek a valtasoknak egy resze kenyszerusegbol is fakadt, nem azert, mert azt szerettem volna csinalni...

2016. ápr. 13. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bar jovore vegzett jogasz leszek, csupan alig egy eve jottem ra, mi is az, ami igazan erdekel. Koze nincs a joghoz.


Mivel nem allok jol anyagilag, ugy szamoltam, hogy csupan 30 eves koromban ulhetek ujra iskolapadba. Addig ez a masik dolog hobbikent van jelen az eletemben, szoval nem vesztegetem az idom, es nekem ez ad erot. :)


23N

2016. ápr. 13. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én először is szakot váltottam (gazdasági szakról természettudományira). Azt nagyon szerettem, pár évig műveltem is, de a válság eléggé "letarolta", egy idő után nem tudtam vele elhelyezkedni (legalábbis olyan helyen nem, amire specializálódtam), így hát elvégeztem egy szakmát is (kereskedelem). Ebben dolgoztam pár évet, és ezt is szerettem, de azért egy idő után nem kötött le túlságosan. Most már szerencsére úgy néz ki, lennének az eredeti végzettségemnek megfelelő, vonzó állások, de közben már elindultam egy újabb váltás felé, és ha felvesznek, úgy tűnik, jövőre ismét visszaülök az iskolapadba (ismét természettudományi vonalon)
2016. ápr. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!