Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kommunikáció, média szakhoz...

Kommunikáció, média szakhoz milyen tantárgyakat helyezzek előtérbe?

Figyelt kérdés
9-es vagyok, és még nem igazán vagyok képbe a továbbtanulási dolgokkal. Melyik tantárgyakra feküdjek rá?

2016. ápr. 13. 21:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Ha nem igazán vagy képben, amikor minek választasz egy ilyen szakot?
2016. ápr. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Úgy értem természetesen utána néztem, és ez még nem végleges, de lassan el kell dönteni, hogy miből szeretnénk érettségizni, mik azok a tantárgyak amiket tényleg komolyan kell venni. A ponthatárokkal, és ilyesmikkel nem vagyok képben
2016. ápr. 13. 21:53
 3/14 anonim ***** válasza:
38%
Ehhez a szakhoz a lógás előtérbe helyezése is megfelel.
2016. ápr. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%
Mekis hambik sütése.
2016. ápr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kérem, aki nem tud értelmes válasszal szolgálni, inkább ne válaszoljon! Köszi!
2016. ápr. 13. 22:40
 6/14 anonim ***** válasza:
41%
Miért nem választasz olyan szakot, amivel el is tudsz majd helyezkedni, nem csak idő és pénzpocsékolás? Hacsak nem vagy kiemelkedően tehetséges, vagy nincsenek jó kapcsolataid, akkor nem igazán tudsz érvényesülni ezen a pályán. Felvi.hu-n ha beírod hogy kommunikáció és médiatudomány, akkor kiadja az iskolákat, követelményeket ponthatárokat mindent. De általában 440 feletti ponthatár szokott lenni, az 500ból.
2016. ápr. 14. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
10%

A humán tárgyak a legfontosabbak, azokra kell ráfeküdni. Hozzáteszem, hogy központilag szinte mindenhol NAGYON magas a ponthatár, tehát két 90% feletti érettségi (amelyekből az egyik emelt szintű), plusz nyelvvizsga nélkül szinte esélyed sincs. Már ha nem akarsz fizetni a képzésért.


Amúgy a szokásos büfészakozás margóján megjegyzem, hogy ez se haszontalan szak, csak célok nélkül ugyanúgy nem sokat ér, mint bármi más. És tény, hogy rengetegen jelentkeznek ide úgy, hogy a kimeneti lehetőségeket sem ismerik. Viszont akiket ismertem, és tudatosan választottak, konkrét céllal, mindegyikük el tudott helyezkedni a szakmában.

2016. ápr. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
21%
Nem azért, hogy a sztereotípiákat erősítsem, én is bölcsész szakot végeztem (el is helyezkedtem vele a saját területemen) de a komm-média tényleg a legalja. Egyetlen előnye, hogy rengeteg ösztöndíj jár érte, mert míg normális szakokon az ember vért izzad, hogy 30-40 kreditnyi tárgyat jelesre teljesítsen, addig kommon 50+ krediteket lehet teljesíteni egy félévben röhögve. Egy szaktársam anno kommot akarta felvenni minornak, gyakorlatilag azt sem tudták neki megmondani a szakon tanító tanárok a felvételin, hogy miről szól a szak pontosan, csak azt, hogy miről nem (újságírás, filmezés, stb)
2016. ápr. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
27%

15 evesen mit akarsz?!

Nem kell most azert ezen gondolkodni mert hirtelen az erettsegi kozeledtevel jott egy fellangolas hogy "huuu tetszik ez a szak, milyen meno.. ide akarok majd menni.. 4 EV MULVA. Minek gondolkodsz 15 evesen ilyeneken?!

Eloszor talald meg melyik az a tantargy ami hozzad passzol utana lehet elgondolkodni mi akarsz lenni.

A masik meg az hogy nem hinnem hogy 15 evesen konkret elkepzeleseid es lennenek almaid szakarol...


Egy 19 eves IDEN ERETTSEGIZO lany....

2016. ápr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedves 19 éves idén érettségiző lány! Attól még hogy neked most jutott eszedbe, hogy valamit kezdened is kellene magaddal az érettségi után, az még nem jelenti azt, hogy másnak is ezt kell tennie. Nem véleményt kértem, hanem választ a kérdésemre. El kell döntenünk még az idén, hogy miből szeretnénk érettségizni. Sok tantárgyat nagyjából ugyaúgy szeretek, pl. Magyar, fizika, szóval inkább a szak alapján választanék. De azért kösz, hogy megosztottad velünk a mélygondolataidat :D
2016. jún. 6. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!