Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanuljak vagy inkább menjek...

Tanuljak vagy inkább menjek külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés

22 vagyok egy 2 éves idegenforgalmi szakmenedszer végzettséggel (BGF). Angolom felsőfok, német alap. Jelenleg a GE-nél dolgozom, nettó 200 000-ért adat bisz-basz. Levelezőn elkezdtem a Corvinus Ker-Markot első éves vagyok. Rohadtul nem látom viszont, hogy ez vezet valahova.

Egy jó barátom meg 27 évesen kb. röhög rajtam, hogy Svájcba most írt alá egy szerződést 5000 frankkal... és hogy minek tanulok csináljam meg a szakmát és kivisz.. Eddig 26 éves koráig Tokodon dolgozott egy gyárban 150 000 ért, szóval igazán megéremli, hogy 27 évesen végre PÉNZT keressen, na de 1.5 milliót?... Szinte hihetetlen, mi a fenének tanulok itt?


Szerintetek mi volna jobb ötlet? Végigcsinálni LEVELEZŐN (azaz a kapcsolatépítés lehetősége nélkül) egy felszínes tudást adó egyetemet, vagy menni ki?



2016. ápr. 15. 09:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A szánkba adod a választ, amit hallani akarsz. Akkor mi a valódi kérdés? Miért nem mész, ha menni akarsz?
2016. ápr. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mert az "eszemből" szeretnék megélni. A barátomnak 8 osztálya van, víz-gáz-fűtésszerelőként dolgozik kint, de mégis ilyen iszonyú nagy a különbséga fizetések között. És hosszútávon nem tudom melyik a jobb befektetés. Ha most elcseszem a fiatalkorom a tanulással, ráadásul még fizetek is érte 2 milliót kb. vagy ha megszedem magam kb. 30 éves koromig és élek abból a pénzből. Tudom, hogy dönteni kéne, de nem igazán megy.
2016. ápr. 15. 10:06
 3/12 anonim ***** válasza:
Én amúgy tanulnék, és utána mennék ki.
2016. ápr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
És ha halasztasz fél évet? Kipróbálod, hogy milyen, és azután döntesz? Esetleg levelezőn folytatod és csak vizsgázni jössz haza? (Levelezőn tanulok, bár nem itt, ahol te, és van olyan ismerősöm, aki egymás után felveszi a vizsgákat egy hétre, és egy hetet tölt itt, levizsgázik és nem is látjuk egész félévben. Így tudja megoldani. Otthon tanul a kiadott anyagokból.)
2016. ápr. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Levelezőn vagyok én is... amellett melozom főállásban.. nem tudom mi lenne jó szakma, ugyanaz nyilván mint amit ő csinál, heggesztő, vagy viz/gaz/futesszerelő..
2016. ápr. 15. 11:35
 6/12 anonim ***** válasza:
9%
Ajaj, ezek a fiatalok nem érzik hazájuknak Mo-ot??? 200 ezres fizetés az itteni viszonylatban nagyon is jó fizetés. Nekem olyan barát nem kellene, akinek ennyire fontos a pénz!! Az nem lelki ember.
2016. ápr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha az angolod tényleg felsőfok, (és nem csak 61%-kal átcsusszantál az Euro vizsgán), tehát tudsz is beszélni, gond nélkül résztveszel a társalgásban, telefonálni tudsz, együtt dolgozni emberrek angolul, akkor menj ki bárhova tőlünk nyugatabbra, mert tuti jobb helyed lesz, mint ebben az országban.


200 ezer meg lehet, hogy jó fizetésnek számít a minimálbérhez képest, de számold ki, ha mondjuk ebből albérletet fizetsz, kajára költesz, stb. akkor mennyi pénzt tudsz félretenni a hó végére. Mikor jutsz el oda, hogy saját lakásod legyen, hogy anyagilag biztonságban legyél, hogy családot alapíthass, gyerekeket vállalhass.. stb. Mert valamikor gondolom ez lenne a cél.


Nem annyi pénzed van, amennyit megkeresel, hanem amit félreteszel a hó végén. És a külföldi országokban ez jóval magasabb összeg, sokszorosa a hazainak.

2016. ápr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
véleményem szerint többet ér a munkatapasztalat a megfelelő területeken, mint a végzettség. ha már van egy felsőfokú végzettséged, akkor szerintem felesleges tovább tanulnod, kivéve ha szeretnéd befejezni, amit már úgyis elkezdtél.
2016. ápr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Csak egy 2 eves felsofoku szakkepesitesem van ami nem Ba.. :/ ezért gondoltam egy Corvinust, hogy legyen egy kereskedelmis kozgáz diplomam, de nem tudom megéri e... elmegy az egész fiatalkorom, 25 leszek mire befejezem és az sem biztos h ez külföldön ér majd valamit, bár elvileg a General Electric jó referencia. Magam miatt szeretném a diplomát, mert bennem van. Sajnos azonban még azt sem tudom mit szeretnék majd dolgozni utána
2016. ápr. 16. 19:32
 10/12 anonim ***** válasza:
én fsz után helyezkedtem el, ha megvan a nyelvtudásod akkor szerintem jók az esélyeid. itthon az aktív felsőfok nyelv pályakezdőknél nem túl gyakori
2016. ápr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!