Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az infóhoz vagy a kémiához...

Az infóhoz vagy a kémiához kell több matek tudás/matek ösztönök?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 15. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Leendő vegyészként azt mondom neked, hogy a kémiához rohadtul kell. Elég csak a számolási részére nézni, kb. a folyamatot ha megérted kémiailag akk utána már csak matek ;)
2016. ápr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És aki megtanulni meg bírja a matek szabályokat, és az alapján alkalmazni tudja azokat, de különösképpen nincs hozzá érzéke, az jobb, ha nem is foglalkozik kémiával?
2016. ápr. 16. 22:36
 3/5 anonim ***** válasza:

#1-es voltam


Én se vagyok különösképpen oda a matekért, viszont a kémiáért annál inkább :D Nem hinném, hogy ezért el kéne tántorodnom a vegyész pályától.. Különben is jó vegyésznek kéznél van egy tudományos számológép, mellyel már bármit tud számolni ;)

Legfontosabb egyébként a logikus levezetés, melyben szinte az esetek 90%-ában a jól ismert aránypárokkal tudsz számolni, általában egyenessel. Ha úgy tetszik ezt hívjuk mi vegyészkeresztnek - legkönnyebb módon történő számítás (ami engem illet) ;)

Függvényértelmezési ismeretek jól jöhetnek azért még - én ezt a témát szeretem legjobban ha matekról van szó mondjuk, szóval így nopara :D

Eceterá, eceterá. Egyenletfelírás is, akárcsak egy normál szöveges feladatban..

2016. ápr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Infóhoz sok matek kell, de szerintem itt eléggé fontos a hajlam. De attól is függ milyen szintig mennél el meg milyen területre. Én mérnök informatikát tanulok az Óbudai Egyetemen és hiába volt középsuliban erős matekom, egyetemen buktam is matekos tárgyból. De nem a matek a legnehezebb. Programtervező informatikán ettől még sokkal több matek van, cserébe nincsenek nagyon villamosságtannal kapcsolatos tárgyak, fizika meg annyi közgázos tárgy. Gazdasági informatikán nyilván szintén van matek, de talán nem olyan vészes, mint a többin.

Ha valamilyen OKJ-s informatikus képzést választanál, ott nem lesz gondod matekkal.


ELTE kémia állítólag nem túl nehéz, főleg Semmelweis gyógyszerészethez képest (ahol a kémia is erősebb + erős biosz is van). Ott nem a matekon van a hangsúly.

2016. ápr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Infóhoz bőven kell minden fajta matek, BME mérnökinfón, ELTE programtervezőn biztosan. Analízis, számelmélet, valószínűség-számítás, logika, meg minden finomság. ELTÉn havernak 7-8 matekos tárgya volt, másik havernak BME-n kb 5-6.
2016. ápr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!