Szülésznő vagy ápoló?

Figyelt kérdés

Egészségügyben dolgozók segítségét kérném! Elsőnek a szülésznő szakot jelöltem meg a Semmelweis Egyetemen, de egyre bizonytalanabb vagyok és azon gondolkozom hogy felcserélem a kettőt és az ápoló szakot jelölöm meg elsőként. Persze vannak érveim es ellenérveim

- A szülésznőként nagyon élvezném hogy nap mint nap uj kis emberkék életadásában segíthetnék és persze a fizetés is több. De tartok attól hogy 10-15 év múlva megunnám, és monotonná válnának a napjaim,valamint attól hogy nem kapok elég tudást ahhoz hogy az egeszségügy más területein elhelyezkedhessek.

- Ápolóként viszont több mindent megtanulok és ha és később megtetszik egy olyan ág amiről most meg nem is tudok egyszerűbb tovább képezni magam.

És itt jön a nehéz hogy fogalmam sincs melyikkel járok jobban, nem tudom elképzelni magamról hogy életem végéig ugyanazt csinaljám, ezért mindenképp tanulnék újjat és képezném magam egészségügyön belül. Ráadásul sajnos vannak olyan igényeim amit 100 forintból tuti nem tudok állni. Nyelvérzékem van, angolul nagyon jól tudok úgyhogy külfödre is szívesen mennék pár évre( német nyelvű területre semmiképpen sem )

Esetleg ötleteitek vannak hogy milyen nyelvet érdemes megtanulni?



2016. ápr. 18. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Ápoló: valóban több rétű tudás,fixebb műszakok,de kevesebb pénz.


Szülésznő: több pénz ha vállalsz kismamákat,de család,kisgyerekek mellett nem tudom mennyire kivitelezhető,hogy éjszaka vagy akármikor be kell menned.


Bár mondjuk ha olyan nagy igényeid vannak akkor nem biztos,hogy eü-ben kellene gondolkodnod.

2016. ápr. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Most érettségizel?
2016. ápr. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Igen idén
2016. ápr. 19. 15:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Esetleg okj
2016. dec. 27. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!