Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi alapján dönti el egy...

Mi alapján dönti el egy egyetem, hogy indít-e egy bizonyos mesterképzést?

Figyelt kérdés

Nézegettem statisztikákat, és voltak évek, amikor az általam kinézett MA képzés el sem indult annak ellenére, hogy 4-en első helyen jelentkeztek rá (pedig a felvi.hu szertin a keret 1<2)

Eddig azt hittem, csupán az dönt, hogy van-e elég jelentkező.



2016. ápr. 18. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
nem feltétlen, ezt az egyetemnél érdeklődd meg
2016. ápr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy valaki jelentkezett, nem feltétlenül jelenti, hogy az illető meg is felelt a szak követelményeinek. Volt már olyan, hogy nem indult szak, mert egyszerűen nem tudtak többen lediplomázni azok közül, akik oda jelentkeztet. De más oka is lehet persze.
2016. ápr. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha azonos pontszámok miatt minimum 3 embert kellett volna felvenni, akkor lehet, hogy amiatt - de ennek azért kicsi az esélye.


Valószínûbb, hogy valami egyetemek közötti barter üzlet eredménye lehet - pl. ha egy másik helyen is oktatják ezt a szakot, de nagyobb létszámmal, akkor lehet, hogy elcserélték a másik egyetemmel a keretüket cserébe valami más szakon kapottért.

2016. ápr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Aaa, értem :)

Tehát ha sikeresen diplomázok és megfelelek a felvételin, akkor akár csak nekem elindítják a szakot, ha a minimum keret egy fő?

2016. ápr. 18. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!