Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fizika alapszak vagy földtudom...

Fizika alapszak vagy földtudomány?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


ELTE fizika vagy földtudomány szakra szeretnék jelentkezni...


Le tudnátok írni, hogy melyik milyen nehéz és kb. mire lehet számítani?


Előre is köszi!



2016. ápr. 19. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Fizika egyértelműen. Azzal nagyon sok fele lehet orientálódni; nagyon sok mindenre lesz rálátásod. A matek része kemény tud lenni, de összességében teljesíthető.
2016. ápr. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én, csillagászat felé szeretnék menni... és ezt a két szakot találtam... A fizika és a többi természettudományi tantárgyat izgalmasabbnak tartom a mateknál és jobban is megy a fizika és ment anno föciből a földtudományi rész, mint a matek(bár volt 2 évig egy elég ratyi tanárom, aki el is ment a suliból) szóval én arra mennék inkább, amelyiknél nem annyira szükséges a matek... de a csillagászathoz kell szóval nem akarom megkerülni, csak minimalizálni... a fizika pedig tényleg jó lenne abból kiindulva, hogy ha inkább elmennék fizika tanárnak stb. akkor könnyedén megtehetném... de egyenlőre(már több mint 10 éve) a csillagászatot szeretném művelni :)
2016. ápr. 19. 19:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy a csillagászat melyik része érdekel jobban. Valamelyikre jobb a fizika, viszont valamelyikre a földtudomány.

Egy ismerősöm is ezt tanulja, ő végül a földtudományt válaszotta (igaz külföldi egyetemen) és meteorok összetételével foglalkozik. Szerintem ha főleg ilyen "anyagi" dolgok érdekelnek, mint pl. más bolygók geokémiája, akkor jobban megéri a földtudomány, mert ott ezeken eléggé nagy hangsúly van.

Ha pedig az űrben megfigyelhető jelenségek, pl. háttérsugárzás, fekete lyukak, stb. akkor meg fizika szak.

De persze ezt neked kell tudni.

2016. ápr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha csillagász szeretnél lenni azt javaslom, hogy a fizikus képzést válaszd.

az elején nehezebb, mint a földtudományi, de a későbbiekben, amikor már csak csillagász tárgyad lesz, könnyebb lesz, mint a földtudósoknak, mert több fizikát tanultál mint ők. Sokkal több olyan tárgyad lesz, ami jobban kötődik hozzá. Persze földtudományiról is ugyanúgy el lehet jutni, és egyáltalán nem lehetetlen, de ha egyáltalán nem érdekelnek a földes dolgok, például geológia, akkor egyáltalán nem ajánlom a földtudományit, mert sajnos a közös alapszak miatt nagyon sok ilyen tárgyad lesz, ami egy csillagásznak felesleges lehet - nem minden esetben az. De, hogy a számok beszéljenek: Földtudományi záróvizsga: Közös témakörök (20 tétel) + szakirányos témakörök (25 tétel). A közös 20 témakörből 2 csillagászati témájú és több, mint 12 geológiai.

de ha például geofizikus szeretnél lenni, azt földtudományiról ajánlom, mert a fizikusoknak meg túl kevés földes tárgyuk van

Földtudományi alapszakon végeztem az ELTE-n.

2016. máj. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!