Jogot elvégzése után?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Jelenleg a General Electric-nél dolgozom. 23 éves vagyok és a kérdésem, hogy ELTE-jogász szak elvégzése után van e lehetőségem rögtön jogtanácsosnak lenni akár itt, akár egy másik muiltinál, vagy még kell az a plusz 3 év?


Illetve 23 évesen nem gáz elkezdeni? :( Teljesen össze vagyok törve, már második diplomámba kezdtem bele, Corvinuson Kereskedelem és Marketing első éves hallgató vagyok, de ez sem tetszik, ahogy a turizmus vendéglátás sem :( Már 700 000-em be van a Corvinus is tiszta feleslegesen kezdtem azt is el :( Szóval szerintetek megéri?



2016. ápr. 21. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Pénzed lehet még... de időd és lehetőséged fogy. 3 éven és hétszázezren lovagolni kontra kb. 50év meló és másik élet?? Nekem nem lenne kérdés.
2016. ápr. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát úgy gondolod megéri? Életemben mindig a történelem érdekelt, kutatom a mai napig. Senki nem ült le velem pályaválasztásnál, hogy ne oda menjek, váltak szüleim, elhagyott a barátnőm akkoriban és teljesen tévúton vagyok. De valahogyan azt érzem, hogy ebben kiváló lehetnék. Amit magolni kellett az elmúlt évek felsőoktatásában 500 oldalas könyvek egy hét alatt belementek a fejemben és ötösre vizsgáztam Corvinuson is, remélem el is tudok majd helyezkedni.
2016. ápr. 21. 11:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem késő, még nagyon fiatal vagy ahhoz, hogy az elkövetkezendő 40 évben olyan munkakört végezz, amiben nem érzed jól magad. Én is 23 évesen kezdtem a második szakomat. Előtte tanultam 4 évet hazai felsőoktatásban, egy évet pedig külföldön dolgoztam. A második szakom (nemzetközi gazdálkodás) is ehhez az időszakhoz kapcsolódik, ekkor találtam meg önmagam. Egyáltalán nem érzem hátrányát, ilyen "későn" kezdtem bele. Egyrészt sokkal jobban átlátom az anyagot az elmúlt évek tapasztalatai miatt, másrészt nagyobb a motivációm, mint az első szaknál. Ott csak muszájból jártam be, mert az volt a kötelességem. Itt már megyek az egyetem által szervezett plusz előadásokra, szakmai konferenciákra is, mert tudom, hogy milyen fontosak a szakmai kapcsolatok, és most van lehetőségem kialakítani az a kört, akik jobb esetben a jövő értelmiségei lesznek gazdasági szinten.

Egy 18 éves nagyon ritkán tudja még, hogy mivel is szeretne foglalkozni a jövőben. Ha nekem lesznek gyerekeim, támogatni fogom abban, hogy hagyjon ki egy-két évet középiskola után. Lásson világot, dolgozzon, és találja meg azt a szegmenst, amiben igazán dolgozni szeretne. :)

2016. ápr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a válaszokat... tehát a 23 az még nem késő... engem valójában a tudat dühít, hogy a velem egykorúak most diplomáznak én meg most keresem magamat... ez szörnyű és ezt nem bírom feldolgozni magamban..32 leszek mire talán magánban praktizálok, addig meg havi 250 000 es netto fizetes... nem sokmindent tudok addig előteremteni
2016. ápr. 22. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!