Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Külföldinek elfogadják a...

Külföldinek elfogadják a szlovák érettségijét nyelvvizsgaként?

Figyelt kérdés

Nos, van egy ismerősöm, aki Budapestre szeretne menni továbbtanulni, ELTE jogot.

Szlovákiában az ott élő magyaroknak csak a magyar, a szlovák egy idegennyelv a kötelező érettségi, semmi más.


Állítólag bementek az egyetemre a felvételiről érdeklődni, hogy ő hogyan jöhetne ide tanulni, és azt mondták neki, hogy a szlovákot elfogadják neki nyelvvizsgaként.


Emellett még van egy ottani német érettségije, valamit itt, Magyarországon jelentkezett egy emelt magyar érettségire is, és van egy "polgári jog" érettségije, amit történelem helyett fogadnak el neki.


Tehát az érettségik, amiket csinál: ott, Szlovákiában: magyar, szlovák, német, polgári jog;

itt Magyarországon: emelt magyar.


Ezek alapján, szerintetek elfogadják neki a szlovák érettségit érettségiként és nyelvvizsgaként IS? Mert ő úgy gondolja, hogy akkor kap erre pluszpontot IS, mintha lenne egy külön nyelvvizsgája.


De én úgy gondolom, hogy vagy csak érettséginek, vagy csak nyelvvizsgának számolják.



2016. ápr. 21. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Én nem fogadnám el, az tuti. Nyelvvizsgának biztos hogy nem jó, csak idegen nyelvű érettséginek. Magyarországon az emelt szintű érettségi (60%-tól) számít nyelvvizsgának. Egy átlagos közép szlovák nem.
2016. ápr. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ITTHON 60%-tól számít az emelt nyelvi érettségi "nyelvvizsgának", de csak egy papírt kap róla, hogy a nyelvvizsgával egyenértékű, nem kap még +28 pontot mintha rendes nyelvvizsgája lenne, és itt ez a kérdés, hogy kap-e +28 pontot rá vagy sem.
2016. ápr. 21. 13:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy elfogadják.
2016. ápr. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Felsőfokú nyelvvizsgaként ismeri el az állam a külföldi intézményben szerzett érettségit, diplomát vagy tudományos fokozatot – derül ki a nyelvvizsga-honosításról szóló kormányrendelet módosításából.

Ahhoz azonban, hogy a felvételin többletpontot kapjanak a külföldön érettségizett diákok és a külföldi diplomával rendelkezők, honosítani kell az okiratot."


Hiába is fáj az elsőnek, jár a nyelvvizsga, felsőfokú, ezzel pedig a 40 pont.

2016. ápr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Nekem ugyan nem fáj, jogra államira úgysem kerül be.
2016. ápr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Oké, hogy elismeri felsőfokú nyelvvizsgaként, de még mindig nem derült ki, hogy azt a nyomorult szlovák érettségit egyszerre használják az érettségi pontok átlagához, 5. tárgyként, és emellett önálló nyelvvizsgaként is "funkcionál-e" hogy járjon érte a +40 pont is érte?!!


Tehát, ha az 5 érettségi átlagát kiszámolom: az 5 tárgy (magyar, SZLOVÁK, német, polgári jog, itteni emelt magyar) pontszáma / 5 = x.


Akkor ehhez az x ponthoz TÖBBLETPONTKÉNT kap még +40 pontot, akkor is, ha az érettségi átlagban már benne van a szlovák érettségi pontja?

2016. ápr. 21. 15:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Elfogadták?
2020. jún. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!