Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Két év alatt fel tudok készüln...

Két év alatt fel tudok készülni a SOTE-ra?

Figyelt kérdés
Közgazdasági gimnáziumba járok és két évem van érettségiig. Szeretnék orvosira járni de a kémiát csak idén kezdtem el. Mit kell tennem ahhoz, hogy biztosan felvegyenek?

2016. ápr. 24. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Egy jó érettségit írnod legalább Kémiából(vagy fizikából) és Biológiából és bent vagy !


Sok gimnazista nem tudja hogy az adott szakra elvárt 2 tantárgyból szerzett érettségi pontszám is elegendő lehet a bejutáshoz ! Itt a duplázás lép érvényben .

Például csinálsz egy emelt kémiát 90%-ra + egy emelt bioszt is 90%-ra . Ezek összeadódnak és aztán megduplázódnak azaz lesz 360 pontod ! És mivel emelt érettségit csináltál mindegyikből ezért kapsz + 100 pontot ... így összesen 460 pontod lesz ami szinte mindenhova elég ...


Hogy miért írtam ezt le ? Azért hogy lásd mire kell koncentrálnod és mire nem ! Ha így tervezel akkor csak 2 tantárgyat kell komolyan venned ! És ha ezt a kettőt komolyan veszed akkor van a legnagyobb esélyed a bejutásra !


Tehát ha csinálsz egy 90%-os bioszt és kémiát akkor elég ha matekból töriből magyarból megvan a kettes , akkor is felvesznek az Egyetemre .


A hátralévő gimnáziumi éveidet én arra szentelném hogy csak ezen két tantárgy tanulására szánnék nagy energiát a többit elhanyagolnám !

2016. ápr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Biológiából és kémiából is emelt szintű érettségit kell tenni és legjobb olyan tanárhoz járni, akinek évtizedes gyakorlata van ilyen felkészítés terén.
2016. ápr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Jó kémia és biosz érettségi, és mellette a többiből elég a kettes is, ne parázz rá! Tanulj 2 évig szorgalmasan, akár magántanárral is erre a kettőre, a többiből meg menj át valahogy. Felvételihez nyelvvizsga sem kell (egyelőre), diplomáig meg ráérsz.
2016. ápr. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vidékre SZOTE,POTE-DOTE két 80%-os is elég,tehát biológia emelt : 80% és kémia emelt : 80% . Az (80+80)x2 +100 = 420 pont . POTE-n 405 , SZOTE-n és DOTE-n 410 körül szokott lenni,úgyhogy 420 pont is elég ide.
2016. ápr. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%
Én a helyedben nem tűzném ki rögtön a duplázást, mert nagyon könnyen be lehet vele fürödni. Elég ha kémiából egy számolás valamiért nem megy, 10 pont alaphangon+pár pontot könnyedén el lehet veszíteni. Szerintem a magyar,töri,matek, idegen nyelv középszintű érettségik (a matekot kivéve ha nem vagy rá fogékony) annyira egyszerűek, hogy érdemesebb inkább készülni azokra is, mert ha 80% felett vannak akkor nem kell ilyen jó emelteket írnod ennyi ponthoz.
2016. ápr. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Mindenkinek ment a zöld :)Fogok magántanárhoz is járni, az már biztos.
2016. ápr. 25. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!