Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debreceni Egyetem Állam-és...

Debreceni Egyetem Állam-és Jogtudományi Kar-ra szeretnék elmenni továbbtanulni, de nemtudom, hogy lenne-e még esélyem?

Figyelt kérdés
10. osztályos tanuló vagyok és az eddigi középsikolai teljesítményem a padlót verdesi. Ahogy középsikolába mentem az első félévem még jó volt és onnan kezdtem el romlani. Nem tudtam, hogy mit akarok és még magánéleti,családi problémáim is voltak. Majdnem kitűnővel végeztem általános iskolában. Most így év vége felé kitűztem célul Debrecen Jogi Karát. Végre kitudtam szabaduli a sok rossz alul és úgy érzem a fejem lágya is benőtt. Utána is nézegettem, de gondoltam itt is szerezek némi információt. Tehát mennyi pontot kéne összeszednem és hogyan hogy felvegyenek? Esetleg még mi mást kéne még tennem?

2016. ápr. 25. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Tanulni, nyelvvizsgát szerezni ha van rá lehetőséged. Előrehozottan érettségizni.
2016. ápr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Töriből, magyar nyelv és irodalomból elég jó vagyok és ezt a tanáraim is megmondják az angol tanárom pedig megkért arra, hogy csináljam meg az angolt előrehozottan, de nem szeretném mert még dolgoznom is kell.
2016. ápr. 25. 22:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Az állami finanszírozásúra 460 pont kell. Ehhez mindenből 5-ösnek kell lenni legalábbis a tanulmányi pontokat adó tárgyakból, meg majdnem minden érettségi eredményednek legalább 90 %-osnak kell lennie, egy magyar vagy töri vagy nyelv emelttel. Vagy a magyart vagy törit vagy nyelvet, ebből kettőt egy emelt mellett teszel le jó érettségi eredménnyel és duplázódik ezen két felvételi tárgy pontjaid, a többi ilyenkor nem számít. Elég egy nagyon jó érettségi, és akkor a többi eredmények nem lényegesek. Ha meg költségtérítéses képzésre jelentkezel, akkor szerintem elég a mindenkori minimumpont, ami most 280. Ezt könnyen el lehet érni, így lehetsz jogász. Egy nyelvvizsga nem árt hozzá.
2016. ápr. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm erre voltam nagyon kíváncsi. Hogy ha államilag nem vesznek fel, akkor saját költséges. Mint az előbb említetted 280 pont a legalja azt nehéz összeszedni?
2016. ápr. 26. 19:16
 5/9 A kérdező kommentje:
Mert mindenki csak kinevet és aztmondja nem fog összejönni. :/
2016. ápr. 26. 19:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Belemennél a diákhitelbe és a nagy költségekbe? Fizetheted 35 éves korodig.:D
2016. ápr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt nem nehéz összeszedni. Annyi van csak, hogy az egyik felvételi érettségi tárgyból emeltezni kell. Így azt legalább 45 %-ra megírva, ami 45 felvételi pont, amihez jön az 50 pluszpont, az 95 pont, és kell hozzá egy 70%-os középszintű a másik felvételi tárgyból, ami 70 felvételi pont. Ezeket duplázva meg van a 280 pontod. Ami jelenleg kell. Illetve ezek variációja, ha az egyikből több pontod lesz a másikból lehet kevesebb, úgy hogy a 280 meg legyen, jelenleg. De ez csak az egyik pontszámítási mód. Az államisra a 460 pontot azt elég nehéz elérni, de nem lehetetlen, de a 280-at azt viszonylag könnyű. Mire te végzel lehet, de nem biztos, hogy 300 pontra emelik a minimumpontot, de azt se lesz sokkal nehezebb elérni.
2016. ápr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Esetleg van még valami amit tudnom kéne?
2016. ápr. 27. 19:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Mire végez, valószínűleg az a ponthatár lesz 320 is :( Nekünk is csoda, hogy a minimum idén 280 lett. Lehet nekem így is sok sajnos.... (Eléggé ideges típus vagyok tanulás szempontjából)
2016. máj. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!