Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetne fejleszteni a...

Hogyan lehetne fejleszteni a problémamegoldó készségem? (matematika)

Figyelt kérdés
Régebben szívesen jártam tanulmányi versenyekre, viszont ez az utóbbi években abbamaradt, mivel egy kéttannyelvű iskolába jelentkeztem. Most jutottam az elhatározásra, hogy mindenképpen matematikával szeretnék később foglalkozni, de sajnos az iskolában nincs sok lehetőségem erre. Ezért itthon kerestem régi verseny feladatgyűjteményeket és online KÖMAL feladatokat. A legkönnyebbeken kívül viszont nem sokat tudtam megoldani. Amikor a levezetéseket olvastam akkor azokat már értettem, csak magamtól nem jöttem volna rá. Tudom gyakorlás és gyakorlás, de ezen kívül van valami módszer amivel ráérezhetnék ezeknek a feladatoknak a megoldására?

2016. ápr. 26. 22:48
 1/3 anonim válasza:
Pólya György: A gondolkodás iskolája
2016. ápr. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Baluba ***** válasza:

Amikor elolvasod a KÖMAL megoldásokat, ne csak arra koncentrálj, hogy ténylegesen hogy következnek a lépések, és miért igazak. Sokkal fontasabb, hogy kresd meg azokat az ötleteket, amik a megoldáshoz kellettek. Komoly versenyfeladatok esetén(specmat OKTV döntő, Kürschák, olimpia, Kömal A feladatok) ezek gyakran heuréka-szerű ötletek, amikkel nem nagyon lehet mit csinálni (persze azért sok gyakorlással kicsit javítható), vagy megvan hozzá a tehgetséged, vagy nincs. Ellenben Legtöbbször ad valami "nyomot" a feladat, hogy mit is kellene csinálni. Szerintem ezekre konentrálj a megoldásnál: mi az ötlet, ami neked nem ugrott be, és milyen nyomot adott a feladat, amiből a megoldónak eszébe juthatott.

Legközelbb, amikor hasonló "nyomot" ad a feladat, remélhetőleg eszedbe jut az ötlet, és menni fog megoldás :)

2016. ápr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ez is olyan, hogy nagyjából én is erre gondoltam, de nem tudtam volna így összefoglalni. Remélem minnél nagyobb sikerrel tudom alkalmazni, mert tényleg nagyon érdekel és amikor még többet foglalkoztam a témával (Abacus, Varga Tamás, Dürer) egészen jól ment, tehát valami érzékemnek kell lennie hozzá.
2016. ápr. 27. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!