Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bármilyen iskolából lehet...

Bármilyen iskolából lehet bárhova menni? Ez tényleg igaz?

Figyelt kérdés
Elkövettem azt a hibát, hogy anyámra és apámra hallgattam. Megmondták, hogy hová menjek továbbtanulni. Most itt vagyok egy nem igazán jó középiskolában. De kezdjük előről. Mint most is gyógyszerész szeretnék lenni. Nem voltam tisztában azzal, hogy gimikben vannak faktok. Pl: kémia-biosz,ami jó lenne ehhez a tervhez. De anyám berakott egy mezőgazdasági iskolába, mert apám azt akarja, hogy agrármérnök legyek. Viszont nem igazán érti meg, hogy azok alig keresnek és nem akarok az lenni. Most pedig a matekon azt vesszük, hogy mennyi 2+2. És az osztály 90%-a mindenből egyes. Nem érzem olyan jól magam itt. Viszont ha át akarnék menni, akkor újra kéne kezdeni az egészet. Múltkor a földrajz tanár mondta, hogy: Bármely iskolából bárhova lehet menni. Az egyetem lenne a fő cél,de úgy érzem, hogy semmit sem haladok ahhoz. Ez tényleg igaz, amit a földrajz tanár mondott? 15f

2016. máj. 3. 09:39
 1/3 anonim ***** válasza:
igen
2016. máj. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Persze. Te ettől még érettségizhetsz emelten bioszból és kémiából, csak otthon, egyedül többet kell majd készülnöd, mert nyilván a te sulid nem erre fekteti a hangsúlyt.
2016. máj. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, ha ad érettségit és leérettségizel emelt szinten kémiából és biológiából sikerülhet.

Csak nyilván sokkal nehezebb lesz neked, mint mondjuk gimnázium tanulóinak, nálunk pl a komlexeseknek van heti 5-6 kémiájuk.

Ráadásul a közösség is lehúz, a tanárok sem tudnak normálisan tanítani.

Szóval egyénileg és magántanárokkal kell tanulnod.

De pl. ha javasolhatom, menj át egy olyan gimnáziumba, ahol hangsúlyosabb a kémia és a biológia oktatás.

2016. máj. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!