Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia alapszak elvégzése...

Biológia alapszak elvégzése után milyen lehetőségeim vannak a mesterképzést illetően?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék kutató lenni,de az orvosokéhoz hasonló munkát szeretnék végezni,viszont erre a szakra nem biztos,hogy összegyűlnek a pontjaim.

2016. máj. 10. 13:12
 1/6 Ésik Árpád ***** válasza:
100%

Orvosokéhoz hasonló munkához orvosnak kellett volna menni. Barátnőm biológus alapszak után Orvosi Biotechnológusnak tanult, de az is kutatás (gyógyszeripari cég stb) vagy pedig ellehet vele helyezkedni kórházba laborban, de ne várj nagy fizetést (100 eft :) mesteroklevéllel jó mi?)


Azért nem szörnyű a helyzet, jelenleg egy nagyon jó cégnél van, nagyon jó fizetéssel, végzés után 3 hónapon belül elhelyezkedett!


Biotechnológia az egyik legnagyobb jövő elég néző iparág. Azt javasolom, azon belül hogy milyen szakirány csak rajtad múlik (mezőgazdasági biotechnológia, gyógyszer biotechnológia, orvosi biotechnológia stbs stb)


sok sikert

2016. máj. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen! Nos,az említett biotechnológiáról,mint szakról,szakirányról sem igazán hallottam sokat. Egyszerűen az a probléma, hogy sehol sem találok olyan oldalt vagy embereket, akik a mesterképzésről,az elhelyezkedésről tudnának bő információt nyújtani nekem. Nem ismerem most perpillanat a lehetőségeket a biológia alapszak után :(
2016. máj. 10. 19:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy biosz msc-vel sincs az ember nagyon előrébb, mint bsc-vel, mert egyszerűen nem keresettt végzettség. Az összes biológus, akit ismerek, mind kutatni ment végül, többek ráadásul nem is kifejezetten, mint biológusok. Én orvosira járok, itt a biofizika, biokémia és molekuláris sejtbiológia intézeteknél 90%-ban biológusok kutatnak.


Én azt mondom, ha most nincs elég pontod, akkor inkább hagyj ki egy évet és mégis próbáld meg az orvosit, mert szerintem így nem fogod jól érezni magad biosz szakon. Rengetegen csinálják ezt, hogy orvosi nem jön össze, akkor jó lesz a biosz is, de a többség vagy ott hagyja, vagy pedig azzal a szándékkal megy oda, hogy ezzel is könnyebb lesz 1 év múlva az emelt bioszt és így a felveételit újra próbálni.

Btw: orvosi biotechnológiában szerintem is sok lehetőség van, ha már biosz, akkor mindenképpen ez. Kérdés, hogy akarnál e ilyesmivel foglalkozni?

2016. máj. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát igen...valószínűleg nem érezném jól magam bioszon. Igazság szerint,az immunológia érdekelt volna ott igazán. Sokaktól hallottam,hogy milyen sok lehetőségem lenne a biosszal..de nem tudom,teljesen elbizonytalanodtam...viszont jó, hogy még időben rájöttem,hogy a kutatás és az ehhez hasonló dolgok mégsem lesznek jók nekem. Nehéz dönteni ezzel az egy évvel kapcsolatban,hogy hogy is legyen. Soknak tűnik nagyon...viszont rég ezt szeretném... Nem tudom,még vam egy kicsi időm július végéig.
2016. máj. 11. 12:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Az orvosi kutatásokban való részvételnél sajnos van egyfajta belterjesség.

Nagyon nagyon sok hazai, és külföldi laboratóriumban- kutató intézetben csak a "maguk fajtáját" választják be.

Szeretik, ha orvos doktorokkal dolgoznak.

Kivételt csak akkor tesznek ha ismerős vagy (sajnos ez mindenhol létező kategória), vagy valami nagyon speciálisan nagy teljesítményed van. Azaz neved van a szakmában. Persze ezt a nevet leginkább oktatási intézetekben szoktál elérni (egyetemi kutatólaborok, ahol nincsenek orvos doktorok, azaz mondjuk a biokémikusokkal, vagy bioanalitikásokkal, vagy vegyészekkel ügyködsz), és onnan amikor már letett valamit a szakmában, akkor hívják.

Fontos, hogy hívják. Nem magától megy, vagy nagyon ritkán.



Sajnos itt az országban a különböző oktatási intézmények a képzésük során eléggé ámítják a diákokat, hogy ide mehetsz, meg oda mehetsz, de a valóságban még a negyede sem igaz, és amikor végeznek a diákok, akkor sokan meglepődnek.


Továbbá szeretném ha figyelembe vennéd, hogy bár a biotechnológia nagyon nagy befektetések célpontja, de oda már "kitaláltak" egy oda való szakmát. Ők lettek a biomérnökök, akik egyszerre viszik a kémiát- biológiát mérnöki- azaz ipari környezetre idomulva.


A valóság az, hogy biológia msc-vel kórház laborokba mennek, vagy civil szervezetekhez, sokan mennek állatorvosi laborokba (már ha azok azok), mint technikus, illetve gyógyszerügynökök lesznek (orvoslátogatók), továbbá különböző kétes sokszor MLM-es termékeket árulnak (algás, vagy gombás, vagy középkelet nikaraguai esőerdőben élő pontiusi csibemaszlagon felnövő csimpánz here kivonat, ami természetesen rákellenszer stb stb), szóval eléggé esélytelen az elhelyezkedés.

Mondanám, hogy minisztériumokba is mehetnél, de igazából már oda sem mert annyira nem számít a szakmai döntés. Természetesen ez idővel változhat.

2016. máj. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy tényleg ne gyere bioszra, ha alapvetően orvosi volt a cél. Én is megbántam.

2017. jún. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!