Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miben különbözik a pénzügyi-sz...

Miben különbözik a pénzügyi-számviteli ügyintéző, és a mérlegképes könyvelői végzettség?

Figyelt kérdés
Pénzügyi-számviteli ügyintézői végzettséget szereztem a mai nappal, és szeretném megtudni, hogy ugye már én is könyvelő vagyok, de nem mérlegképes. Mennyivel van kevesebb jogom mint egy mérlegképesnek? Hol tudok elhelyezkedni pénzügyi-számviteli ügyintézői végzettséggel? Érdemes elvégeznem a mérlegképest? Nagyon köszönöm! :)

2016. máj. 24. 19:33
 1/1 anonim válasza:

A mérlegképes könyvelő a jelenlegi OKJ szerint a pénzügyi-számviteli ügyintéző szakképesítésnek a szakképesítés-ráépülése, magyarul a belépési feltétel a mérlegképesre a PSZÜ megléte (meg egypár egyéb feltétel is lehet, pl. közgaz.ismeret, és legalább két év igazolt gyakorlat pénzügy-számvitel területen, és egyéb de téged ez nem érint, te alapból mehetsz rá a pénzügy-számviteli végett). Főleg felnőttképzés keretébe lehet megszerezni, Penta Unió, Perfekt, ami nevesebb, meg Pesten biztos sok más képző cég is foglalkozik vele (zalai vagyok úgyhogy a pesti lehetőségekről tájékozódj neten itt-ott).

Annyival van kevesebb jogod, hogy önállóan nem csinálhatsz például év végi beszámolót, eredménykimutatást, mérleget, stb-t, annak jóváhagyásához meg aláírásához kifejezetten regisztrált mérlegképes könyvelői végzettség szükséges. Tehát lényegébe sima PSZÜ-ként inkább fogalmazzunk úgy hogy "csak" alkalmazott vagy. A mérlegképes munkája meg lehet önálló tejesen. Emellett a mérlegképes azért jóval bővebb, kiegészül jogi ismeretekkel is, és sokkal másabb szemléletet is ad, könyvelő kollégáim volt munkahelyemen ezt mondták legalábbis :) Hát az elhelyezkedés, nekem meg, egyenlőre most a számviteli ügyintéző részképesítésem van meg, most várok hogy a pénzügyi is elinduljon, de a komplett PSZÜ-nek talán több esélye van jóval szerintem. Bár pályakezdőként azt hiszem elmondhatom, hogy egyáltalán sehol nem egyszerű boldogulni.

2016. aug. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!