Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért nehéz bekerülni doktoran...

Miért nehéz bekerülni doktorandusznak lenni az egyetemeken?

Figyelt kérdés
Nem értem. Mindenkit hatalmas gratulációval kísérnek végig, amint kiderül, hogy felvételt nyert a PhD.-re. Ez olyan marha nehéz? És ha igen, érveket kérek, miért.
2016. máj. 27. 01:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég alacsony létszámokat szoktak meghirdetni, ezért olyan marha nehéz bekerülni. Minél több színvonalas publikációval kell rendelkezni és egy nagyon jó mester diplomát kell megszerezni ahhoz, hogy felvegyenek. Szerintem jár a hatalmas gratuláció, ha valakinek összejön, mert tényleg nem egyszerű bekerülni.
2016. máj. 27. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ah, én még csak egy alapszakos senki vagyok akkor.

Ez jó érv volt különben. Visszaszívom.

2016. máj. 27. 05:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Nehéz bekerülni, főleg ahol túljelentkezés van, mint pl. történelemből, máshol messze nem olyan nehéz. De abszolválni és ledoktorálni nagyobb kihívás.
2016. máj. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a karon évente 3 hely volt.

A jó tanulmányi eredmény mellett volt két különböző díjakat nyert TDK-m és egy kutatási témám, amin már 3 éve dolgoztam (abból írtam a szintén díjat kapott diplomámat is). Publikációm csak a TDK rendezvények kiadványaiban volt, ezt igazából szóvá is tették, mint ahogy azt is, hogy nem voltam hosszabb külföldi tanulmányúton (én időpocsékolásnak tartottam volna az ERASMUST, mert egy évet veszítettem volna miatta) - de azért felvettek. És el is végeztem:)

2016. máj. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem a sikeresen elvégzett szak nevét is?
2016. máj. 27. 10:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is alapszakon vagyok, de nem érzem magam senkinek. Nem is értem miből vontad le, hogy ha a PhDra nehéz bekerülni akkor az alapszakos senki. Szerinted azt nem kell elvégezni ahhoz hogy mesterre vagy PhDra lehessen menni? Minden PhDs volt alapszakos....
2016. máj. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"You must be fun at parties".

Ez szarkazmus volt.

2016. máj. 28. 02:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon eredeti megjegyzés...
2016. máj. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!