Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan ne stresszeljem halálra...

Hogyan ne stresszeljem halálra magam az emelt magyar szóbeli érettségin?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos, hogy jól sikerüljön, közel maximális pontszámot kell elérnem. Hajlamos vagyok nagyon stresszelni, ilyenkor leblokkolok és nem tudom visszaadni azt a tudást, ami egyébként bennem van. Van valamilyen bevált trükkötök arra, hogyan lehet ezt kiküszöbölni?

2016. máj. 27. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Előtted kábé kétmilliárd ember túlélte. Ha erre gondolsz, és megérted, hogy te is csak emberből vagy, menni fog.

Sok sikert.

2016. máj. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne hallgass az elsőre. Bizonyára az a nagyarcú egyetemista, aki elfelejtette, hogy mennyire izgult az érettségin.

Az emelt magyar borzalmasan nehéz, de nézd a jó oldalát, hamarosan túl leszel rajta.

Én majdnem elájultam, amikor tételt húztam. Előtte 2 órát vártam, a töri tanárom (abból is emelteztem, ő meg ugyanabban az iskolában vizsgáztatot) akárhányszor kijött a terméből, velem viccelődött és előttem az évfolyamtársam teljesen elszúrta a szóbelijét. Kész káosz volt.

Azt tudom tanácsolni, hogy ne vigyél jegyzetet stb.-t, mert csak jobban pánikba ejt. Én ebben az időszakban lettem szőlőcukorfüggő, meg a Rosemann-ban árulnak ilyen pici zacskós cukorkát... Azt hiszem málna és homoktövis ízü... Ezek nagyon hatásosak. Hallgass valami olyan zenét, aminek nincs szövege, így nem fogsz azon agyalni (klasszikus zenét, vagy amennyiben azt nem kedveled, próbáld David Garrettet). Gondolj arra, hogy ez egy ugródeszka az álmaidhoz.

Próbálj ki pár légzőgyakorlatot és a végén próbálj nem gondolkozni már.

Egyébként nekem működött az a rendszer, hogy minden vizsga után, elmentem fagyizni anyukámmal. Amikor kijössz, kocsonyás lesz a kezed, kavarognak a gondolataid stb. A fagyi ezt oldja :)

Sok sikert és bátorságot. Megírhatnád majd, hogy milyen lett :)

2016. máj. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyetértek, nekem is mindig fagyival zárul(t) a vizsga. :D
2016. máj. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az ötleteket. :) Holnap megyek, ha túlélem, akkor elmesélem majd, hogy ment. :)
2016. jún. 1. 19:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Sok sikert, biztos menni fog! :D
2016. jún. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!