Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire reális elképzelés?

Mennyire reális elképzelés?

Figyelt kérdés

Lassan 25 leszek, elkezdtem egy szakot, de nem igazán jön be és váltani szeretnék, de ahhoz hogy váltani tudjak emelt érettségiznem kéne egy tárgyból. Úgy érzem kezdek kifutni az időből, mennyire érzitek túlzásnak, hogy valaki 25 évesen még ilyeneken gondolkodik?

Nézem a kortársaimat és mind már karriert épít én meg még ha úgy vesszük a nullán vagyok. Baráti körben is akárhányszor a nyugdíj kerül szóba, általában csak poénként, azért elég szörnyű lenne belegondolni, hogy nekem valamikor halálom előtt következne az a bizonyos nyugdíj, mert normális állást nem találok egyetem mellett.



2016. máj. 28. 01:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem reális, nem tudom miért terjedt el ennyire hogy 25 éves kor környékén már későinek érzik az egyetem elkezdését. Válts nyugodtan, jobb ha egy olyan diplomád, végzettséged lesz aminek hasznát is veszed és szívesen dolgozol az adott területen, minthogy ezt a mostanit befejezed és kapásból pályaelhagyó leszel mert nem is igazán érdekel, nem akarsz ezzel foglalkozni. Nem futsz ki az időből, még előtted az egész élet. Ha nagyon dolgozni akarsz a nyugdíj miatt akkor jelentkezz levelezőre, de ki tudja mi lesz még 40 év múlva, felesleges már most ezen idegeskedni. Sokan végeznek egyetemen 28-30 körül (hasonló szakváltás miatt, technikum/OKJ miatt, kihagyott valamiért,mestert kezdett ezer oka van) semmi extra nincs benne.
2016. máj. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen csak sajnos ùgy èrzem hogy egy helyben toporgok ès sajnos környezetem is ezt èrezteti velem. Sajnos nem olyan elfogadó a közvetlen környezetem sem ezzel a dologgal kapcsolatban...
2016. máj. 28. 01:44
 3/4 anonim ***** válasza:

25 éves vagy. Nemtudom milyen szakra mész, de átlagban 4 éves egy alapképzés. Tehát 29 éves korodra végeznéd el valószínűleg. 29 éves korodig összesen 11 évet dolgozhattál volna, ha 18 éves korodtól folyamatosan nyomod, és nem tanulsz tovább.


Na most számold ki, mennyi van még hátra, ha 29 éves korodban végzel. Ha 65 éves korodig dolgozol, akkor is 36 év. Ez több munkával töltött idő, mint amennyit eddig összesen éltél :) Ha ez az álmod, és valóban érdekel amit akarsz, akkor bele kell vágni.


Ellenzik? Oké, elhiszem, lehet nem vagytok olyan helyzetben, hogy támogatni tudjanak még évekig. Akkor sem dől össze a világ, levelező mellett lehet melózni. Esetleg simán kihagyhatsz egy évet, ki lehet menni külföldre egy évet - vagy csak valami szezonmunkára, és összespórolni annyi pénzt, amiből kihúzod az éveket. Annyira mindegy még az is, hogy 29 vagy 30 éves korodban végzel, hidd el nekem.


A nyugdíj meg engem pl. nagyon nem érdekel, 22 éves vagyok, és 95%-ban biztos abban, hogy nekem már nem lesz nyugdíj (max. valami minimális támogatás). Ez elég keményen hangzik, de simán el tudom képzelni (pont tegnap néztem, 1963hoz képest most 2016ban háromszor annyi nyugdíjas van, a népesség pedig 2006 óta majdnem fél millióval fogyott).


Mással sem érdemes összehasonlítani magad, van aki már a te korodban befejezte az egyetemet, dolgozott egy évet, aztán rájött hogy nem is való ez neki aztán elmegy kertészkedni hollandiába (mindenféle sztorit tudok). Van aki meg 40 évesen megy el szakmát tanulni, mert megtetszik neki és lehetőségeket lát benne.


Csak a saját életeddel törődj, de csak akkor érdemes ebbe valóban belevágni, ha komolyan ezzel akarsz majd foglalkozni, mert akkor megéri beáldozni azt a néhány évet hogy utána a hátralévő életedben azt csináld amit akartál.

2016. máj. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tanulni sosem késő. Több embert is ismerek, aki 40-50 évesen jött rá, mi akar lenni és akkor kezdett egyetemet. De ha már szeretnél dolgozni, menj levelezőre.
2016. máj. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!