Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » VISART-osok, tudnátok válaszol...

VISART-osok, tudnátok válaszolni pár kérdésemre a sulival kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék felvételizni, tudnátok nekem mesélni a suliról? Mennyire lehet a képzés mellett munkát vállalni? Ti milyennek találjátok az oktatást? Mennyire jó a közösség? Milyenek a tanárok? Mennyire nehéz bekerülni? Vészes a felvételi?

Előre is hálás köszönet ha valaki megválaszolja a kérdéseimet. :)



2016. máj. 30. 11:29
 1/2 anonim válasza:
32%

Szia!


Én Visartos vagyok. Eleinte én sem tudtam mit várjak, de úgy éreztem, hogy túl könnyü lesz nekem. Hát...ez elég hamar megcáfolódott:D szabadúszóként dolgozom mellette, de mivel nagyon sok feladat van ami délutánonként 2-3 órát vesz igénybe, nagyon máshogy nemis lehet dolgozni szerintem. Főként hévtégére szoktuk hagyni a feladatok elkészítését. Az első évben csak kézzel dolgozhatsz, gépet még nem nagyon használtok csak az év vége felé. Az oktatást azért lehet vitatni, mert az iskola nagyon jó szakembereket alkalmaz tanárokként és ez nem olyan mint egy átlagos suli. Megkapsz minden eszközt a fejlődésre, de az már rajtad áll, hogy mennyit veszel ki belőle. Szorgalmasan, elhivatottan nagyon sokat lehet fejlodni. A mi evfolyamunk nagyon jol osszevalogatott csapat. Mindenki tehetseges, ugyes, szorgalmas es ez jo huzoero. Bekerülni nemhiszem hogy nehéz, mert egy alap rajztudás elegendő hozzá. A benntmaradás már nehézkesebb. Sok sikert!:)

2016. máj. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia! Egy éve járok a visartra, és közben most végzem a harmadik évemet egy másik egyetemen, szintén nappali szakon (és egy félévet csúszok). A javarészt koradélutánig tartó órák után néha 6-ig, 8-ig van órám a másik egyetemen, mindkét helyre kell készülni folyamatosan (a Visartra feladatonként átlagosan 2-3 órát, de van persze, amikor csak fél órát, máskor meg 9 órát készülök), szóval kvázi olyan, mintha lenne egy melóhelyem a visart mellett. Anno a felvételikor kérdeztem, hogy suli mellett munka lehetséges-e (a másik suli miatt), és azt mondták, hogy lehetséges, de nem nagyon szokták szeretni, ha a munka - és ezáltal a fáradtság - miatt romlik a teljesítmény színvonala. De szerintem kivitelezhető. Sokan melóznak suli mellett, akár félállásban is. A tanárok szerintem jók, értik a dolgukat, a tanítás mellett a szakmájukban kiválóak. A közösséget illetően: felsőbb évfolyamokkal az órarendjeink miatt nem igazán találkozunk, de a mi évfolyamunk pl egy nagyon jó hangulatú, összetartó kis csapat! Bekerülni nem olyan nehéz, ha rendelkezel az alapokkal, és látják benned a lehetőséget, akkor nyert ügyed van. A felvételi tulajdonképpen háromkörös, vagyis ugyanúgy megvan a helyszíni rajzolás, portfólió leadása, és szóbeli, de mindez nekünk ugyanazon a napon zajlott más művészeti egyetemekkel ellentétben. Remélem minden kérdésre válaszoltam :)
2016. jún. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!