Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most érettségiztem, jelentkezt...

Most érettségiztem, jelentkeztem is egyetemre, viszont szerintem nem lesz meg a kellő pont, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodok, hogy ha most nem jön össze, akkor jövő májusban újra érettségiznék 1 maximum 2 tárgyból, ami kellene a szakhoz, a felvételihez. Plusz egy nyelvvizsgát is szeretnék lerakni, pluszpont és jól is jön.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek mennyi esélyem lenne jövőre bejutni ha ezt így véghez viszem? OKJ-re fogok járni jövő nyárig, amíg érettségi nem lesz, és OKJ mellett tanulnék, járnék tanárhoz. Tapasztalatok vannak, vagy vélemények? Jövőre leszek 20 éves, ugye 97-es születésű vagyok..nem lenne késő 20 évesen elkezdeni az egyetemet? Sok ember van tudom aki nyelvi előkészítős és nekik alapból 5 éves a középiskola..de nem tudom.


2016. máj. 31. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem késő. Jó terv. Ha anyagilag megengedheted, akkor ne hagyd ki az októberi érettségiket se. Lehet hogy jól sikerülne.
2016. máj. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy a szintemelő az ingyenes-e? Vagy fizetni kell érte?
2016. máj. 31. 15:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Fizetős. Sajnos.
2016. máj. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy ismétlő érettségit akarok tenni, tehát ugyanúgy középszintből. Az ingyenes nem?
2016. máj. 31. 15:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Onnéttól, hogy van bizonyítványod már nem ingyenes.
2016. máj. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oh de jó. :D Pedig én hallottam olyanokat hogy lehet valahogy ingyenes, na mindegy..ennyit megér őszintén szólva. :)
2016. máj. 31. 16:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem késő. Én 23 évesen kezdem pl.
2016. máj. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha már van bizonyítványod, tehát legalább 2-est elértél, onnantól már nem ingyenes. Én először OKJ-ra mentem, pedig akkor még elég lett volna a pontom, aztán mikor úgy döntöttem, hogy egyetemre mennék, akkor felemelték központilag 450 köré, így kénytelen voltam újraérettségizni, sajnos fizetni is kellett érte így. Én is 20 évesen kezdtem, de lassan végzek, abszolút megérte,
2016. jún. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!