Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egyetemen akarok tanulni,...

Ha egyetemen akarok tanulni, akkor mit érdemes tanulni, amivel el is lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok,ami nem "dísz" szakma a gazdagoknak,akiknek mindegy,hogy lesz e munkájuk vagy sem..


Felhagynátok a munkahelyetekkel 22 évesen egy esetleges jobb reményért vagy maradnátok inkább a biztosnál? Esetleg levelezős formában érdemes egyetemre menni?


2016. jún. 1. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
én is 23 évesen fogom újrakezdeni külföldön. Hát attól is függ hogy miben vagy jó. Ha matek, akkor mérnöki (szinte bármelyik) Ha biosz, akkor orvosi. Közgázt csak akkor ajánlom, ha IQ-d is magas. Csak azok kerülnek majd onnan pozícióba.
2016. jún. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Manapság már semmi sem biztos. Lehet hogy most szükség van egy adott szakemberre,de 5 év múlva már nem. Amire biztos mindig szükség lesz az az orvos,informatikus,diplomás ápoló és egyéb egészségügyi szakvégzettséggel rendelkezők,mérnökök. Az ilyen bölcsész szakokat,jogot,közgazdász,pszichológus szakot is hanyagold,mert ezek sehova nem kellenek és túl képzés van,szóval büfészakok.
2016. jún. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nagyon nem mindegy, hogy mihez értesz például...


Informatikai és mérnöki végzettségűek keresettek. Gazdaságival is el lehet helyezkedni.


22 vagyok gazdasági szakon, nappalin. Most fogok végezni és jelenleg dolgozom is az ágazatban. Nem tudom mennyire biztos az állásod, mennyit keresel vele, mennyire szereted. Én szerettem tanulni és motivációt jelentett a felsőoktatás. Neked kell mérlegelned. Hajrá :)

2016. jún. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazából matek soha nem volt erősségem,de mással nem igen volt gondom.. esetleg a média területén valami?? Gazdálkodás menedzsmenthez gondolom kell matek, kommunikáció és médiatudomány?? Valami olyasmire gondoltam,ami annyira nem nehéz és nem kell vele szenvedni.. amondó vagyok,hogy mondjuk irodalmat könnyebb tanulni,mint matekot.. felesleges matekkal szenvedni,ha középiskolában sem voltam jó meg általánosban .. valami egyszerűbbet akarok.
2016. jún. 1. 16:53
 5/10 A kérdező kommentje:
Az állásom az biztos.. főleg,hogy sorra mennek el az emberek,mert kevés a pénz.. munkakör unalmas,de a hangulat jó.. nem hagynám ott igazából a munkahelyet..bár ha mondjuk a bruttó fizetést kapnám nem lenne semmi gondom.. esetleg mérnökként lépnék ott feljebb, több pénzt szeretnék,ahogy mindenki ezért gondolkodom levelezős egyetemen, így addig van főállású munkám jó bevétellel .. olyan értelemben jó bevétel,hogy nem 4 órás munka 60 000Ft-al.. és akkor még egyetemi végzettséggel meg majd léphetek fel..
2016. jún. 1. 16:57
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Legyél drogdíler- az is kifizetődő és nem kell hozzá tanulni :D Kb. ilyen válaszokat vártál nem? Le lett írva,hogy a bölcsész diplomával kitörölheted,erre meg akkor is azt erőlteted..
2016. jún. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy aki manapság azt mondja, hogy tudja mi lesz a tuti szakma mondjuk 8 év múlva, az vagy hazudik vagy nem ismeri a dörgést.


magyarul inkább találd ki miben vagy a legjobb, miben tudnál maximálisat nyújtani. ez lehet közhelynek hangzik, de ha nagyon jól csinálsz valamit, akkor pénz is lesz belőle (és ez még a bölcsészetre is igaz).

2016. jún. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Figyelj, abba gondolj bele, hogy azok keresnek jól, akik olyat tudnak amit mások nem. Meg hát kevesen vannak. Ha elmennél egy lazább szakra, akkor egy tömegszakon találod magad amire mindenki megy, mert könnyű. Ezáltal munkaerőpiacon megint túljelentkezéses szakmád lesz és azt veszik fel szépen szólva aki kevesebbet kér.

Egyik barátom pl. szlavisztikára megy most, mert ő speciel diszkalkuliás és matekot nem akar látni többet. Így elmehet orosz tolmácsnak, vagy bármi.

Ügyvédnek is elmehetsz, ha magolni tudsz.

Gazdasági szakot olyan emberek is elvégzik akik két számot fejben se tudnak összeadni kb.. Tapasztalatból mondom az ismeretségi köröm miatt :D

Tehát laza szakkal nem fogsz előrébb jutni és felesleges időpocsékolás.

2016. jún. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor konkrétan mit tanulnátok az ország jelenlegi helyére és jövőjére tekintve ,ha most egyetemre mennétek?
2016. jún. 1. 17:08
 10/10 anonim ***** válasza:
43%
Elég lassú vagy.. Kezdem azt hinni hogy neked talán nem kéne ezt erőltetned :D Már leírtuk 500* hogy mit.
2016. jún. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!